Dnes je sobota 25. červen, svátek má Ivan.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Tvoříme Dobříš: Hlasujte, má to smysl!

přidáno: 25. 03. 2021

Do hlasování v letošním ročníku participativního rozpočtu Tvoříme Dobříš už se zapojilo více než 400 lidí. Které návrhy se budou nakonec realizovat zůstane tajemstvím do poslední chvíle. Hlasovat můžete až do 4. dubna 2021.

Město Dobříš vyhlásilo již 3. ročník participativního rozpočtování s názvem Tvoříme Dobříš. Celkem se letos přihlásilo 17 návrhů z nichž 8 postoupilo do veřejného hlasování. Hlasování probíhá aninymně a počty hlasů nejsou u jednotlivých návrhů zveřejněny. Vše se Dobříšáci dozví až po ukončení hlasování. 

Návrhy, pro které nyní můžete hlasovat:

Úprava schodů do rybníka Papež

Veřejně dostupný defibrilátor na rohu sportovní haly pro záchranu životů a zdraví

Obnova morového sloupu/památníku sv. Tekly

Rozšíření venkovního sportoviště u sportovní haly

Revitalizace zeleně a nové přírodně blízké herní prvky - dětské hřiště Větrník

Dobříš na kole - stojany na kolo

Veřejné griloviště u rybníka Papež

Nezbytné osvětlení v obydlené oblasti

Jak hlasovat?

Vybrat a hlasovat můžete letos i pro více projektů a zároveň je zde možnost udělit i jeden negativní hlas pro návrh, o kterém si myslíte, že by neměl být realizován. Hlasovat je možné prostřednictvím webu https://tvorime.dobris.cz do neděle 4. dubna 2021.

Bezprostředně po ukončení hlasování pak budou vyhlášeny výsledky. Z participativního rozpočtu Tvoříme Dobříš 2021 budou letos financovány hned dva vítězné projekty. Pro každý z nich je určena částka 100 000 Kč.

Které projekty se letos do hlasování nedostaly?

  • Hřiště v Prokopově zahradě a její kultivace
  • Přechod u spořitelny
  • Cyklotrasy Dobříší
  • Stromky pro stín na dětském hřišti Rákosníček
  • Parková úprava na náměstí Svobody
  • Obnova původní stezky v délce cca 990 metrů "OD MĚSTA K LESU"
  • Lavička (posezení) u kapličky sv. Jáchyma
  • Oprava povrchu silnice v ulici Polní
  • Úprava dětského hřiště U Ovčina

Jak je to s realizací vítězného projektu z roku 2020?

V roce 2020 vyhrál veřejné hlasování návrh na vybudování chodníku v údolí Trnovského potoka. Tento projekt však nemohl být realizován na předjednaném pozemku z důvodu ochrany přírody. Následně tak začalo řešení návrhu „Dobudování dětského hřiště na Větrníku“, který se umístil na 2. místě. Návrh, ve kterém bylo původně zamýšleno dobudovat dětské hřiště, podala do soutěže paní Kocourková. Realizace v podobě doplnění herních prvků pro děti a dalšího doplňujícího vybavení proběhne do konce dubna letošního roku. Dopadové plochy pod jednotlivými herními prvky vytvoří firma Dokas. Instalaci provede firma František Smitka.

Dětské hřiště v lokalitě Větrník bude doplněno o sestavu dětských houpaček, kolotoč, pružinové houpačky, balanční lanový mostek, pískoviště pro menší i větší děti, lavičky a odpadkový koš.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)