Dnes je sobota 19. září, svátek má Oleg.

www.bobcatdobris.cz/

Jak pokračujeme ve Světě dobrých lidí?

přidáno: 18. 12. 2019

Od začátku října 2019 probíhá v Dobříši v Husově parku pravidelně každý týden výdej teplého jídla pro místní osoby bez přístřeší. Stále trvá spolupráce s Farní charitou Starý Knín, díky které můžeme ze surovin z potravinové pomoci připravit teplý oběd. Osoby bez přístřeší při každém setkání dostanou nejen teplou stravu, která je v tomto čase potřeba, ale také čaj nebo kávu, domácí pečený zákusek a hygienické potřeby.

Nezanedbatelným aspektem těchto setkávání je zcela jistě vstřícný sociální kontakt a jednání se vzájemným respektem.

Od začátku měsíce listopadu jsme jako nezisková organizace umožnili po vzájemné dohodě s pracovnicemi ÚP Dobříš výkon tzv. nekolizního zaměstnání dvěma místním osobám bez přístřeší. Jedna osoba je tak zaměstnána na čtyři hodiny týdně od začátku měsíce a další byla stejným způsobem zapojena do pracovního procesu začátkem prosince.

Prozatím jde o hrabání a pytlování spadaného listí v prostoru Husova parčíku. Po skončení práce je díky dobříšské firmě Dokas zajištěn následný svoz plných pytlů. Již tento pátek proběhne jednání se zástupci města, konkrétně s Odborem pro místní rozvoj a právě firmou Dokas, kdy bychom rádi vyřešili možnost dalšího pracovního zapojení a prostory, které by mohli tito zaměstnanci udržovat. Pro představu by mohlo jít o Mírové náměstí nebo břehy místních rybníků, ale vše záleží na vzájemné domluvě. Každopádně tento počáteční krok vnímáme jako velmi důležitý. Jsme rádi, že se podařilo i na takto malý úvazek naše občany zaměstnat a snad i veřejnost pozitivně ocení jejich zapojení a snahu přispět k lepšímu vzhledu našeho města.

Mezi vánočními svátky bude výdej teplého jídla vždy na domluvě a v plánu je distribuce dalších balíčků s konkrétní nejen potravinovou pomocí. Podobné obdržely před pár dny a byli v nich mimo jiné konzervy, paštiky, pečivo a rukavice.

Na začátku listopadu jsme také předali pár kusů zimního oblečení, které jsme v kanceláři MAS Brdy-Vltava shromáždili v rámci dobrovolnické pomoci.

Pokud byste se chtěli přidat i Vy s pomocí v podobě teplého oblečení nebo zimních bot velikosti 8-9, budeme rádi.

V případě zájmu velmi rádi poskytneme více informací na telefonu 603 592 627 nebo přímo v kanceláři Místní akční skupiny Brdy-Vltava v Dobříši, Mírové nám. 1551.

autor článku: Eva Lenhartová, DiS. - MAS Brdy – Vltava o.p.s.