Dnes je úterý 14. červenec, svátek má Karolína,
je Mezinárodní den alternativ ke spalovnám.

www.kolopro.cz/

Exkluzivní vyjádření k dobříšským reklamním stojanům z Biosu

přidáno: 27. 05. 2019

Před více než týdnem zmizely z Dobříše lidmi často kritizované reklamní stojany dobříšské firmy Bios s.r.o. a nahradily je zcela nové, moderní a efektivnější. Kdy, kde, jak a proč se vlastně stojany objevily, proč se je vedení Biosu rozhodlo vyměnit a je možné jejich využití i pro město nebo širokou veřejnost?

Reklamní bannery firmy Bios se v Dobříši objevily už před několika lety. Od té doby na těchto trojhranech byla většinou umístěna reklama právě této společnosti. Někdy občany z města bannery prezentující společnost Bios pobuřovaly a považovali je za nevhodné, ale vždy na sebe dokázaly upoutat pozornost.

Nejprve jsme se tedy zeptali přímo ředitele společnosti pana Tomáše Helebranta, proč zvolili právě tento styl reklamy a jak dlouho už se takto prezentují?

Reklama má být v první řadě zapamatovatelná a to naše reklamy jsou - diskuze, kterou vyvolávají, je nejlepší důkaz toho, že to opravdu funguje a já tímto děkuji všem diskutujícím.

Ptáte se na styl reklamy, který je pro někoho nevhodný, já si to ale nemyslím. Co je na těle nevhodného? Naše reklama nikoho nediskriminuje z důvodu rasy, pohlaví, národnosti a použité fotografie jsou řádně zakoupeny z databáze reklamních fotografií. Podobné reklamy používáme již mnoho let a pokud by byly nezákonné, určitě by se tím někdo zabýval.

Jistě jste si všimla, že reklamní kampaně např. v oblasti stavebnictví, vytápění, automobilové a motocyklové techniky ale i sportovní podniky jsou provázeny osobami, muži či ženami, nebo jejich vyobrazeními. To je proto, že již 30 let žijeme ve svobodné zemi, ekonomicky postavené na tržním hospodářství, historicky zakotvené v křesťansko-judaistických tradicích, kde lidské tělo není ničím nevhodným nebo dokonce zakázaným a já pevně věřím, že tomu tak bude i nadále. 

Před pár týdny proběhlo na sociální síti hned několik velmi aktivních a sledovaných diskuzí týkajících se právě reklamních bannerů společnosti Bios s.r.o. Některým lidem přišla reklama a její umístění po městě Dobříš nevhodná, jiným naopak vtipná. V následujících několika dnech ale byly reklamní bannery se slečnami v plavkách přelepeny upoutávkou na představení s oblíbeným komikem pro děti Michalem, které se uskuteční ve Staré Huti. Ještě před Májovými slavnostmi pak původní trojhrany nahradily zcela nové, moderní a velmi pěkné stojany.

Rozhodli jste se vyměnit staré stojany za nové právě na základě kritiky na sociální síti?

Vůbec ne, neprovedli jsme nic nezákonného ani závadného. V době největších diskuzí na téma reklamních stojanů již byly nové stojany dávno ve výrobě a plakáty na představení Michala Nesvadby, které sponzorujeme, vytištěny.

Proč se firma rozhodla právě pro tento vzhled stojanů a kdo na ně nechal umístit program Májových slavností, který mnohým návštěvníkům sobotní akce usnadnil orientaci během dne?

Chtěli jsme vyrobit hezké stojany, které budou odrážet náš výrobní program a stanou se i součástí našeho města. Tento vzhled stojanů využívají v evropských městech např. v Rakousku nebo Itálii, rozhodli jsme se tedy vyměnit původní stojany v Dobříši za nové. Zároveň jsme se domluvili s panem tajemníkem Radkem Řechkou, že na ně na víkend v konání Májových slavností umístíme program a kolemjdoucí lidé si tak mohli v sobotu přečíst program přímo na stojanech v okolí náměstí.

Plánujete se domluvit s vedením města i na dalším možném využití stojanů právě pro samotné město Dobříš?

Takovou spolupráci samozřejmě nevylučuji.

Je možné na těchto stojanech umístit i prezentaci jiných společností, akcí nebo organizací?

Stojany využíváme primárně pro naši reklamu, ale prezentace např. kulturních a sportovních akcí je možná. Vše bude záležet na domluvě a plánu využití reklamních ploch.

Můžeme očekávat, že se na nových reklamních plochách objeví Vaše původní firemní reklama se slečnami? Případně přemýšlíte o změně stylu Vašeho PR?

Prozrazovat vizualizaci reklamy před jejím zveřejněním je stejné, jako se na začátku detektivky dozvědět, kdo je vrah, a tak další plány nebudu prozrazovat. A změna stylu, proč? Drtivá většina ohlasů je pozitivní.

autor článku: Redakce DA