Dnes je sobota 11. červenec, svátek má Olga,
je Světový den populace.

www.kolopro.cz/

Dobříšská sportovní hala o další miliony dražší a zavřena až do roku 2020!

přidáno: 15. 05. 2019

V dubnu letošního roku byly zahájeny další práce na rekonstrukci dobříšské sportovní haly, díky kterým bude budova více energeticky úspornější. Prostory haly se však pro sportovce uzavřely a znovu se otevřou až v roce 2020. V rámci stavby bude muset být uzavřena také Městská knihovna Dobříš a restaurace Modrá Kočka. Celá akce se navíc městu výrazně prodraží.

Od 24. dubna tohoto roku je sportovní hala v Dobříši uzavřena. Zahájena byla realizace projektu snížení energetické náročnosti, v rámci které dojde k zateplení pláště budovy, výměně výplní a otvorů a dále bude zajištěna rekonstrukce zdroje vytápění a otopné soustavy. Součástí rekonstrukce je také nové osvětlení haly, připojení nových vzduchotechnických zařízení, kotelny a kompletní ochrany před bleskem.

Stavba vyjde o 7 milionů dráž

Plánovaná 2. etapa rekonstrukce městské sportovní haly byla od minulého vedení města vyčíslena na cca 27 mil. Kč. Nové radnici poté před pár měsíci externí firma zpracovala rozpočet, který stejný rozsah prací vyčíslil na 39 mil. Kč. Toto navýšení bylo odůvodněno na zasedání Zastupitelstva města Dobříš stále rostoucími cenami za služby ve stavebnictví. Následně byla městem Dobříš vyhlášena soutěž, na základě které přišly 3 nabídky, z nichž nejlevnější vycházela na rekonstrukci sportovní haly ve výši 43 mil. Kč. Vedením města pak byla vybrána nejvhodnější a nejlevnější možná firma, kterou byly celkové náklady vyčísleny na částku 43.898.002,55 Kč bez DPH. Dotace na tento projekt byla schválena již před rokem 19. dubna 2018 a to s celkovou výší 15.779.046, 40 Kč bez DPH. Poskytovatelem dotace je Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Státního fondu životního prostředí ČR.

Kdy bude sportovní hala znovu otevřena?

Rekonstrukce bude trvat až do konce ledna příštího roku, tedy do 31. ledna 2020. Stavební práce budou zároveň probíhat i v Městské knihovně Dobříš, a to od 26. června do 8. září a v restauraci Modrá Kočka, kde práce potrvají od 10. září do 31. října.

autor článku: Redakce DA