Dnes je středa 5. srpen, svátek má Kristián.

Z našeho města

ZIMNÍ STADION byl po "Týdnu bruslení v Dobříši" OTEVŘEN karnevalem!

přidáno: 25. 02. 2020

Na nově zrekonstruovaném zimním stadionu v Dobříši probíhala od pondělí 17. do neděle 23. února 2020 akce "Týden bruslení v Dobříši", která byla zakončena jeho slavnostním otevřením s karnevalovým programem. Jak vše probíhalo, co se dělo, kdo stříhal pásku, kdo připravoval program pro děti a rodiče a jak obstála ledová plocha v teplém počasí posledních dnů?

Akce "Týden bruslení v Dobříši" se povedla

Od pondělí do pátku patřila ledová plocha zimního stadionu v dopoledních hodinách dětem z mateřských a základních škol z Dobříše a okolí. Pro ty zde byla připravena výuka bruslení na ledu pod dohledem profesionálních trenérů z Veřejné Sportovní Akademie. Během té doby si vyzkoušely bruslení stovky žáků.

Odpoledne pak byla plocha zdarma zpřístupněna široké veřejnosti. I tuto příležitost využilo stovky dětí a dospělých, kteří tak zimní stadion vystavili první zatěžkávací zkoušce. 

O víkendu na dobříšské ledové ploše zábava gradovala

Sobota patřila hokejistům!

V exhibičním zápase mezi HC Dobříš a HC Nový Knín bylo o zážitky postaráno. Krásnou sportovní podívanou a skvělou atmosféru si užívali jak hokejisté tak i diváci.  

V neděli proběhlo slavnostní otevření zimního stadionu s karnevalovým programem

V neděli po 14:00 hod. se zimní stadion zaplnil hlavně dětmi v maskách, ale nechyběli ani dospělí a zástupci města Dobříš.

Po krátkém úvodním slovu nového starosty Pavla Svobody byla slavnostě přestřihnuta páska a znovurekonstruovaný zimní stadion tak oficiálně otevřen! Spolu s ním stříhal pásku také místostarosta Tomáš Vokurka, projektová manažerka města Dobříše Markéta Samcová, zastupitel a bývalý starosta města Stanislav Vacek a generální ředitel společnosti ACCON GROUP, a. s. Drahomír Mejzr. 

Pak už přišel na řadu "Karneval na ledě", který ve spolupráci s městem organizovalo Aerobik studio Orel Dobříš. O skvělou zábavu pro děti se postaraly Klára Jandová jako černokněžnice, Denisa Havlíčková jako šašek, Kamila Paulová jako vodnice a Jinřiška Romba jako princezna, která je současně i zastupitelkou města Dobříše a jako jediná ze zástupců města vyzkoušela ledovou plochu na vlastní kůži. 

Téměř dvouhodinový program byl plný her, soutěží, ale i tance. Pro děti i rodiče byly připraveny krásné ceny, které darovalo město Dobříš, Aerobik studio Orel Dobříš a sám nejlepší český hokejový golman Dominik Hašek. Ten se z pracovních důvodů nemohl této akce účastnit, ale alespoň na dálku všechny přítomné pozdravoval a poslal jim své Smarty drinky jako dárek. A i když to chvílemi vypadalo, že se zimní stadion promění v plavecký bazén, vše se nakonec vydařilo.

O tom, že zábava to byla opravu skvělá se můžete přesvědčit i v našem krátkém video sestřihu.

Po rekonstrukci vydrží nová ledová plocha i v teplejších dnech a bezpečnější je také prostor pro diváky

Rekonstrukci zimního stadionu provázelo mnoho debat a otazníků a jeho znovuotevření bylo veřejností dlouhoočekavané. Sportovci i návštěvníci si tak možnost bruslení v prvním týdnu užívali, co to šlo. Nové sportovní zařízení přináší bezpečnější prostor pro hráče i diváky a v teplejších dnech zvládlo zmodernizované chlazení, které má o více než polovinu nižší spotřebu chladícího média, plochu pro bruslení uchladit téměř dokonale. 

Předpověď nám však pomalu ale jistě přivolává jaro, a tak už bude asi jen málo dní, kdy bude možné zimní stadion v Dobříši navštívit a zabruslit si na kvalitním ledu. Věřme tedy, že si ho užijeme o to více v příštím roce. 

Kompletní FOTOREPORT ze slavnostního tevření zimního stadionu naleznete na Facebooku Dobříško aktuálně, z. s.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)