Dnes je sobota 20. duben, svátek má Marcela,
je Mezinárodní den svobody tisku.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Dobříšská sportovní hala slavnostně otevřena!

přidáno: 09. 02. 2018

Dnes odpoledne byla slavnostně otevřena zrekonstruovaná sportovní hala v Dobříši. Přestřihnutí pásky se zúčastnili nejen zástupci z města, ale i dobříšští florbalisti a trenéři.

První část rekonstrukce ve sportovní hale probíhala od léta až do konce roku 2017. Městu se nakonec nepodařilo získat na rekonstrukci dotaci, a tak byly všechny práce financovány z městských prostředků. V lednu se pak zmodernizovaná hala otevřela pro všechny sportovce a velmi rychle se rozjel její plný provoz.

Slavnostní otevření proběhlo s těmi nejpovolanějšími

Přestřihnutí pásky ve sportovní hale, které se konalo dnes odpoledne, proběhlo přímo při tréninku dobříšských florbalistů. Ti už přes měsíc ve sportovní hale trénují naplno. Spolu s nimi zde byl i jejich trenér. „Jsme moc rádi, že můžeme trénovat na novém povrchu, který nám pomůže zkvalitnit naše tréninky,“ řekl s nadšením Michal Ciboch.

Dobříšský učitel tělocviku a trenér atletiky se do rekonstrukce haly sám také zapojil a dnes byl jedním z těch, kteří přestřihli pásku přímo na ploše. Společně s ním zde byla také Klára Jandová, vedoucí Aerobik studia Orel Dobříš, které funguje ve městě více jak 14 let. „Je důležité děti ve sportu podporovat a nová sportovní hala se využije nejen pro pravidelné sportovní tréninky, ale i na speciální akce, které tady za naše studio rozhodně chceme pořádat,“ dodala Klára Jandová.

Za vedení města dorazil Mgr. Stanislav Vacek, starosta města Dobříše v doprovodu svého vnoučka Míši, radní Radek Vystyd, za úřad Ing. Miloslav Modlík, přijeli také zástupci zpracovatelské firmy Sportovní podlahy Zlín, s. r. o., architekt projektu Ing. Jan Zbíral a za provozovatele sportovní haly z Dokasu nechyběl jednatel Mgr. Jan Marek.

Florbalové míčky pro všechny!

Starosta jako dárek přinesl mladým sportovců míčky, které jim udělaly vekou radost a děti je hned využily na tréninku.

Rekonstrukce má za sebou teprve první fázi

Celkem by měla sportovní hala projít ještě dvěma etapami modernizace, které by měly na současnou zmodernizovanou část navazovat. „Ještě tento rok bychom chtěli pokračovat v dalších etapách rekonstrukcí sportovních zařízení,“ zmínil v úvodu starosta města Dobříše. „Jsem rád, že dnešní otevření proběhlo za přítomnosti dobříšských florbalistů, na kterých bylo vidět, že trénují s nadšením a nový zmodernizovaný interiér haly se jim moc líbí,“ dodává Radek Vystyd, radní města Dobříše.

autor článku: redakce DA