Dnes je středa 12. srpen, svátek má Klára,
je Mezinárodní den mládeže.

Z našeho města

Kdy bude otevřen nový dobříšský skatepark?

přidáno: 17. 02. 2019

Téměř před rokem byl dobříšský skatepark zcela uzavřen z důvodu zchátralé konstrukce a celkového havarijního stavu, který ohrožoval zdraví návštěvníků. Během roku se však usilovně pracovalo na vytvoření skateparku nového. Kdy bude tedy nový skatepark v Dobříši otevřen?

Dobříšský skatepark byl z důvodu havarijního stavu uzavřen 23. března 2018. Prvky nacházející se ve skateparku byly zlikvidovány a postupně se rozběhl proces vytvoření projektu skateparku nového. V současnosti je již projekt hotov a je vybrána i firma, která ho bude realizovat, čeká se tedy jen na zhotovení stavby!

Jak bude nový skatepark vypadat?

Nový skatepark bude rozdělen na dvě sekce. Jedna část bude určena především pro jezdce na BMX, která bude na ploše o rozměrech přibližně 18 x 34 m. Tato část bude složena z dřevěných překážek umístěných na hrubším asfaltu. Hrubší asfaltová plocha, která je pro BMX vyhovující, tudíž zůstane stejná, jako byla v minulosti. Druhá sekce bude především pro jezdce na skateboardu a bude se nacházet na ploše o rozměrech přibližně 8 x 43 m. V této skatové části budou umístěny překážky z betonu a použitá bude hladší asfaltová plocha.

 

V lednu mi starostka města paní Jana Vlnasová potvrdila, že investice do nového skateparku je v rozpočtu ponechána a výstavba letos proběhne. Zároveň jsme v kontaktu také se zaměstnanci z firmy Mystic constructions, kteří budou stavbu realizovat, a ti mě informovali, že nejprve musí být připravena podkladová plocha, kterou má na starosti firma Dokas, upřesňuje Aleš Křivánek. Podkladová plocha byla sice na podzim vyasfaltována, ale povrch se musí ještě upravit, aby byl dokonale hladký a vyhovoval podmínkám pro nový skatepark.

Kdy by měl být nový skatepark otevřen?

Příprava dřevěných překážek, které nepodléhají statutu nemovitá stavba kvůli majetkoprávním vztahům s majiteli pozemku - rodinou Colloredo-Mannsfeld, započne v dílně dodavatele zhruba do konce února a instalace překážek musí být dle smlouvy s firmou dokončena do konce dubna. Vše samozřejmě záleží také na vlivu počasí.

Otevření skateparku bude ve velkém stylu!

U příležitosti otevření parku budeme chtít připravit opening akci, kam bychom rádi pozvali přední jezdce skate a BMX a doplnit program kulturní složkou (koncerty, exhibice, atd.),“ dodává Aleš Křivánek.

Skatepark bez umístěných prvků

autor článku: Redakce DA