Dnes je pátek 20. červenec, svátek má Ilja,
je Mezinárodní den šachu.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Dobříšský skate park je nově oplocen a střežen kamerami

přidáno: 28. 07. 2017

Skate park v Dobříši je nově oplocen a kontrolován online kamerami. Podrobnější informace nám uvedla radní pro bezpečnost města, paní Markéta Čermáková.

 

V průběhu měsíce května proběhlo oplocení dobříšského skate parku. Otevřeno je vždy od 7:00 do 22:00 hodiny večerní. Odemykání a zamykání má na starosti Městská policie, která i během dne dohlíží na skate park v rámci kontrolních bodů. Oplocení by mělo zamezit ničení sportovních prvků a vzniku nepořádku.

Prostor je monitorován dvěma kamerami

V rámci rekonstrukce byly také pořízeny dvě kamery. Přenos z prostor skate parku je k dispozici online na internetových stránkách města Dobříš. „Kromě informační role pro rodiče hrajících si dětí poslouží též jako monitoring vandalismu a jiné nežádoucí činnosti. Sledovány mohou být jak Městskou policií, tak i zaměstnanci Městského úřadu Dobříš, firmou Dokas a v neposlední řadě i širokou veřejností“, upřesňuje Markéta Čermáková, radní pro bezpečnost a správu majetku města.

Bude vybudován i tzv „parkur“?

Skate park ještě čeká v nejbližších dnech dokončení údržby přerostlých dřevin. „Do budoucnosti uvažujeme i o nových balančních prvcích, o tzv. „parkuru“, dodává Markéta Čermáková. 

autor článku: Kamila Paulová