Dnes je úterý 19. únor, svátek má Patrik.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Dokdy by měl stát nový dobříšský skatepark?

přidáno: 14. 06. 2018

V minulých měsících došlo k uzavření a poté k likvidaci prvků nacházejících ve skateparku Dobříš. Skatepark však dennodenně navštěvovalo mnoho jezdců a nadšenců, kteří se teď ptají, nejen kdy bude nový skatepark otevřen, ale také jak by měl vypadat!

23. března bylo z důvodu havarijního stavu dobříšského skateparku rozhodnuto o jeho uzavření. Hlavním problémem byla zchátralá konstrukce, u které hrozil propad, na což upozorňovala v minulém roce i Česká obchodní inspekce. Rada města následně projednávala v úterý 27. března havarijní stav a schválila likvidaci prvků. „Obměna prvků skateparku se v tuto chvíli již připravuje. Vypsána byla veřejná zakázka a zadávací dokumentace, která probíhala ve spolupráci a dle požadavků Dfight z.s., kteří definovali požadované technické parametry nového skateparku,“ upřesňuje Markéta Čermáková, radní pro bezpečnost a správu majetku města.

Jak by měl nový skatepark vypadat?

Nový skatepark bude rozdělen na dvě sekce. Jedna část bude určena především pro jezdce na BMX, která bude na ploše o rozměrech přibližně 18 m x 34 m. Použita bude hrubší asfaltová plocha, která je pro BMX vyhovující, tudíž zůstane stejná jako byla v minulosti. Současní uživatelé by navíc chtěli vystavět nové překážky ze dřeva, případně z kombinace dřevo/kov a kvalitního pojezdového povrchu (skatesmart, skatelite, či jiných kvalitních dřevěných ploch). Druhá sekce bude především pro jezdce na skate, která se bude nacházet na ploše o rozměrech přibližně 8 m x 43 m. V této skatové části se v současnosti nachází hrubší asfaltová plocha, která by ale měla být vyměněna za hladkou asfaltovou plochu.

Rozhodovat bude cena i kvalita

Do pondělí 11. června byla stanovena lhůta pro podávání nabídky na dodávku nových prvků, a to včetně montáže a zprovoznění. Zadávacími kritériemi byla, kromě ceny, i kvalita technického řešení, kterou bude posuzovat odborníky tvořená hodnotící komise. Nejvhodnější nabídka bude předložena Radě města a také na Zastupitelstvu města, které se koná příští čtvrtek 21. června. „Pokud bude řešení schváleno včetně rozpočtového opatření k zajištění finančních prostředků, bude s vítězným uchazečem podepsána smlouva.“ dodává Markéta Čermáková. Cena by neměla přesáhnout částku 2 mil. bez daně. Montáž prvků by měla být dokončena k 30. září, nového skateparku by se tak jezdci měli dočkat již začátkem října.

autor článku: Redakce DA