Dnes je neděle 9. prosinec, svátek má Vratislav,
je Mezinárodní den proti korupci.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Skate/bike park bude mít do zimy nové povrchy

přidáno: 14. 10. 2016

Díky uvolněným finančním prostředkům z rozpočtu města Dobříše, budou mít překážky skate/bike parku ještě do zimy nové povrchy. Co vše se podaří opravit a jaké překážky se budou moci nově pokrýt, však v tuto chvíli nikdo neví.

Skate/bike park bude mít do zimy nové povrchy

Po zářijovém 14. zasedání Zastupitelstva města Dobříše bylo přiděleno na okamžitou opravu stávajícího stavu skate/bike parku 150 000 Kč. Na následné schůzce vedení města s hlavními podporovateli skate/bike parku i vedením Tenis centra Dobříš pak bylo domluveno, že celou akci oprav a prací povede iniciátor akčního jednání pan Filip Kahoun.

Fakt, že radnice vybrala pro organizaci prací na obnově skate/bike parku toho pravého, potvrzuje i Aleš Křivánek z organizace D Fight: „Díky Petrovi Hrubému, jsme dokázali problém špatného stavu skate/bike parku s výsledky našeho dotazníkového šetření dostat k jednání na radnici a díky Filipovi Kahounovi se vše dostalo na zastupitelstvo. Teď už jsme všichni spojili síly a snažíme se makat na opravách sami s pomocníky a dobrovolníky, abychom za vyčleněnou částku dokázali udělat co nejvíc.“

V tuto chvíli je místo překážek skate/bike parku stále ohraničeno páskou zamezující vstup. Co se tedy v parku děje a jaký je plán, jsme se zeptali přímo pana Filipa Kahouna:

„V prvních dnech jsem začal s několika tatínky od dětí, které skate/bike park chtějí využívat, rozebírat a strhávat staré, rozbité a nebezpečné povrchy. Nyní je park zbavený zničených desek a uklizený po rozebírání. Začínáme s opravami shnilých a rozpadlých konstrukcí a pak nás čeká pokrývání novými překližkami.“

Víkend, který většina z nás trávila v teple domova, tak trávil pan Filip Kahoun společně s pomocníky Timotejem Hrubým, Matějem Drncem, Petrem Hrubým a Alešem Křivánkem ve skate/bike parku, aby ve svém volném čase, dobrovolně a bez nároku na jakoukoli odměnu demolovali staré a instalovali nové kusy dřevěné základní konstrukce hlavní U rampy. Všichni tak chtějí společně docílit co možná nejnižších nákladů na celkovou rekonstrukci a možnosti opravy co největšího počtu překážek.

Další práce budou probíhat průběžně, jak počasí dovolí. Pokud by chtěl kdokoli pomoci, můžete kontaktovat přímo pana Filipa Kahouna na telefonu 775 346 546. Aktuální informace a fotografie pak najdete na facebooku organizace D Fight.

autor článku: Redakce DA