Dnes je neděle 9. prosinec, svátek má Vratislav,
je Mezinárodní den proti korupci.

Z našeho města
Menubox
Restbox

SKATE/BIKE PARK může být lepším místem nejen pro mládež

přidáno: 20. 05. 2016

Jak všichni víme, vystavěné překážky v areálu skate/bike parku jsou nyní zničené a místo se stává čím dále více opuštěnějším a nebezpečnějším nejen pro děti. Nad volně přístupným místem se tak stále vznáší otázka: „Co s ním udělat?“

Prostory skate/bike parku v Dobříši jsou místem, které v tuto chvíli rozhodně nepatří mezi bezpečné. Otázkou stále zůstává, co s ním bude dál a jaké se pro něj nalezne využití. Nezisková organizace D Fight, která se v minulosti o tento prostor starala a díky níž se zde také pořádali vyhlášené závody BMX bikes, se nyní rozhodla udělat zásadní krok a pomocí dotazníkového průzkumu zjistit, jak tento prostor vnímá široká veřejnost.

Aleš Křivánek z organizace D Fight a její další členové se rozhodli tuto otázku znovu otevřít veřejnosti. Formou dotazníků se pokusí zjistit, zda je v Dobříši vůbec zájem o místo typu skate parku, jaká by byla jeho návštěvnost či zda chce veřejnost na tomto místě něco úplně jiného. Místo maximálně vhodné pro volnočasové aktivity široké veřejnosti, pořádání nejrůznějších akcí a sportovní činnost by tak s naší pomocí mohlo opět ožít.

Proč se D Fight rozhodl pro tento průzkum a co od něj očekává, nám řekl přímo Aleš Křivánek:

Skatepark je místem, na kterém nám záleží a kde jsme chtěli pořádat nejen závody, ale i další akce pro děti i dospělé. V současné době je však nad naše síly udržovat instalované překážky v provozuschopném stavu a bezpečné, tak aby se zde mohli podobné akce konat. Proto jsme o pomoc požádali radního města Dobříš pana Radka Řechku. Po schůzce s ním jsme zjistili, že je třeba vypracovat zprávu, na základě které se vedení města rozhodne, jak s prostory bude nakládáno dál.  V této zprávě je třeba stanovit jasnější cíle, vize a potřeby. Chceme tedy nyní za pomoci města a hlavně veřejnosti shromáždit co nejvíce možných informací, které nám poskytnou konkrétnější výstupy pro tuto zprávu. Naše kampaň, která má za cíl vyřešit problém tohoto místa potrvá do konce června 2016 a odstartuje již tuto sobotu na Májových slavnostech města Dobříš.

D Fight na Dobříšských májových slavnostech

Kluci z D Fightu budou mít své místo přímo v centru města (za budovou Sokolovny) a opět přivezou překážky, zajímavé hosty, správnou muziku, bar a hlavně zábavu. Právě zde budete mít jedinečnou možnost se s klukama osobně pobavit, říci jim své názory, vyplnit dotazník a pomoci tak budoucnosti skate parku. Nezapomeňte proto zajít za Sokolovnu a chvilku svého času věnovat klukům, kteří věnují svůj čas pro budoucnost místa pro naše děti.

autor článku: Redakce DA