Dnes je středa 12. prosinec, svátek má Simona.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Kdy přijde konec rozkopaného centra v Dobříši?

přidáno: 22. 11. 2017

Již nějakou dobu se musí řidiči projíždějící centrem Dobříše potýkat s dopravním omezením, a to hned na několika místech. Kdy tedy konečně projedou řidiči dobříšským centrem bez komplikací?

Již několik týdnů je pro řidiče zkomplikovaná doprava hned na několika místech dobříšského centra. Kde všude práce probíhají?

Omezení na hlavní silnici vedoucí na Příbram

První místo se týká silnice vedoucí ze světlené křižovatky na Příbram. Zde probíhá obnova vodovodu a kanalizace. „Práce na krajské silnici II/114, respektive po její hranici a ve stávajícím jižním chodníku Mírového náměstí a dokončovací práce podél hotelu Heinz by měli skončit dle informace Vodohospodářské společnosti Dobříš, spol. s.r.o., nejpozději do 22. prosince,“ upřesňuje Miloslav Modlík, vedoucí odboru místního rozvoje.

Konečně příjemnější jízda autobusem!?

V pondělí 23. října byla zahájena rekonstrukce dlažby na Mírového náměstí. Od této doby nemohou řidiči parkovat na parkovacích stáních, které jsou v současnosti využity pro autobusovou dopravu. „Plánovaná obnova dlažby v předmětné části Mírového náměstí by měla být dokončena do 30. listopadu. Jednalo se o již neúnosný stav povrchů komunikace, které bylo nutné opravit. Finální úprava prostor náměstí za sebe odhaduji v horizontu 2-5 let s ohledem na dokončení projektu Řešení Mírového náměstí a souvisejícího okolí,“ dodává Miloslav Modlík.

Komenského náměstí rozkopáno až do příštího roku

Koncem října byly také zahájeny práce na Komenského náměstí, které jsou předzvěstí plánované rekonstrukce náměstí. Obnova stávajícího vodovodu a kanalizace na Komenského započatou Vodohospodářskou společností Dobříš, bude skončena nejpozději do 31. března 2018 (dle klimatických podmínek). Na stavebně-architektonické řešení byla zatím pouze zpracována studie, která by měla být rozpracována dle mého nejpozději do dvou let do projektu pro stavební povolení. To bude ovšem záležet na prioritách vedení města,“ upřesňuje Miloslav Modlík.

autor článku: Kamila Paulová