Dnes je pondělí 24. červen, svátek má Jan.

Z našeho města
Menubox
Restbox

V areálu zimního stadionu dojde k pokácení až 21 topolů

přidáno: 07. 11. 2018

Projekt revitalizace městské zeleně v Dobříši pokračuje. V nejbližší době dojde k pokácení až 21 topolů, které se nacházejí u zimního stadionu.

Projekt „Revitalizace stávajících ploch a prvků veřejné zeleně v Dobříši“ byl vypracován Ing. M. Součkovou. Na základě rozhodnutí ze dne 9. 3. 2018 tak dojde v lokalitě u zimního stadionu k odstranění 21 ks topolů balzámových, a to v rámci tzv. první etapy (od ulice V Lipkách až po jihozápadní roh budovy p. č. 2420). Kácení bude provedeno během listopadu a prosince. „Práce budou zahájeny v týdnu od 26. listopadu. Plánována je náhradní výsadba 13 ks lípy velkolisté a 3ks jeřábu břek,“ upřesňuje Jaromír Milner za správu a údržbu zeleně.

Následovat bude druhá etapa

Ve druhé etapě dojde k odstranění 7 ks této dřeviny. Dále bude pokračováno, v rámci jednotlivých lokalit s kácením dalších keřů a stromů v souladu se shora uvedeným projektem a příslušným rozhodnutím. Ve všech případech se jedná o kácení dřevin, které jsou nekvalitní, poškozené, napadené parazitickými chorobami a škůdci a mají tedy sníženou provozní bezpečnost a stabilitu.

Vysázeny budou nové stromy a keře

V rámci celého projektu bude provedena, jako kompenzace za pokácené dřeviny náhradní výsadba ve formě keřů a stromů různých druhů, a to dle stanovištních podmínek a umístění. Během následujících dvou let dojde k výsadbě 105 ks stromů a 926 ks keřů.

 

autor článku: Zdroj: Město Dobříš