Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

Dobříšek už zítra spustí novou Sněhovou adventní hru! Přidáte se?

přidáno: 30. 11. 2021

Doufali jsme, že adventní hra nebude třeba a děti budou mít jiný bohatý program před Vánoci. Ale situace se opět rychle mění, mnoho aktivit bylo zrušeno či omezeno. Pojďme si tedy i letos užít vánoční atmosféru bez ohledu na situaci (epidemiologickou, vládní a politickou) a každý den si otevřete okénko s drobným úkolem!

Cílem hry je přiblížit si Vánoce příjemným hledáním obřích sněhových vloček, které budou postupně rozmístěny po celé Dobříši ve spolupráci s mnoha partnery. Seznam všech partnerů bude uveřejněn na konci hry. Celá hra začíná krásným příběhem o nezbedných vločkách pro pravou vánoční atmosféru. Pusťe ji dětem pro vysvětlení příběhu a celé hry před začátkem hry. Udělejte si každý den příjemnou procházku a staňte se adventními detektivy, kteří budou hledat 24 ztracených nezbedných vloček! Hra bude spuštěna 1. prosince, bude zcela zdarma a lze se jí zúčastnit i jen některé dny (ale pro maximální prožitek doporučujeme každý den).

Jak hrát?

Sněhová hra začíná příběhem Příběh ztracených vloček v podobě audio nahrávky >>>. Pusťte si ho dříve, než vyrazíte hledat vločky. Informaci o stanovišti vločky obdržíte každý den od 1. prosince až do 24. prosince formou indície. Každý den bude k dispozici indície pro jinou vločku. Poslední den hry, tedy Štědrý den, bude realizován online, nebude třeba nikam chodit.

Každá vločka obsahuje jedinečný vánoční symbol. Pro zápis či zakreslení symbolů z každé nalezené vložky využijte tento dokument >>>. Některá stanoviště budou zpestřena drobnými dárečky, úkoly, dobrotami či losováním o krásné ceny. Každé zpestření stanoviště bude oznámeno daný den spolu s indícií. Vločka bude vyvěšená v daný den od 13:00 - 17:00 hod., v tuto dobu bude také případně otevřeno aktivní stanoviště, pokud bude ohlášeno spolu s indícií. Když nestihnete v daný den objevit vločku, nic se neděje, pokračovat ve hře můžete i tak.

ADVENTNÍ KALENDÁŘ naleznete ZDE. Pravě na tomto odkazu se každý den objeví nové aktivní pole s odkazem na indícii.

Hra je realizována jako individuální bezkontaktní akce a tedy v souladu se všemi vládními opatřeními. Za nádherné půlmetrové vločky děkujeme panu Baštovi! Není vám něco jasné, nastal problém či se prostě potřebujete zeptat? Jsme pro vás každý den na e-mailu detektivka@dobrisek.cz či na telefonu 608 459 559.

 

autor článku: redakce DA