Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Během noci pokryl Dobříšsko první letošní sníh

přidáno: 01. 12. 2017

A je to tady, už jsme se také dočkali a první sníh letošní zimy se dostal i do našeho města. Za tři týdny tu máme Vánoce, budou letošní svátky konečně na sněhu nebo nás čekají opět Vánoce na blátě?

Dnešní ráno udělalo radost určitě všem dětem, které se cestou do škol mohly zkusit koulovat prvním letošním sněhem, který dorazil na Dobříšsko. Řidičům však určitě až takovou radost neudělal, s první sněhovou nadílkou dorazily i dopravní komplikace. Také vás ráno napadla otázka, zda se konečně během letošních Vánoc můžeme těšit na sníh nebo se budeme muset opět spokojit s bahnem a deseti stupni nad nulou? 

„Bílé“ Vánoce?

Tuto otázku řešíme každoročně. Už několik let nás počasí na vánoční svátky zrazuje a pohádkové Vánoce na sněhu nám v nížinách nechce dopřát. My jsme proto zapátrali, jestli ty letošní svátky nebudou výjimka. Bohužel vás musíme zklamat, podle našich zdrojů ani v letošním roce není úplně zaručené, že nám Ježíšek na Štědrý den sníh daruje. Měsíc prosinec má být podle meteorologů spíše teplotně nadprůměrný. Na sněhové přeháňky si tak budeme muset nejspíš počkat až do roku 2018.

Na Silvestra raději na hory?

V nížinách by však mohla s větší pravděpodobností sněhová nadílka přijít na Silvestra a Nový rok. Pokud byste chtěli mít jistotu a užít si první dny nového roku 2018 opravdu na sněhu, vyrazte raději na hory, kde byste snad měli mít sněhovou nadílku jistou.

A co vy, máte rádi „bílé“ Vánoce, nebo je vám to jedno?

autor článku: Kamila Paulová