Dnes je úterý 4. srpen, svátek má Dominik.

Z našeho města

Projekt Tvoříme Dobříš jde do finále! Hlasování probíhá do 13. září!

přidáno: 03. 09. 2019

Nultý ročník projektu participativního rozpočtu Tvoříme Dobříš odstartoval v červnu. Z městského rozpočtu je pro tento projekt vyčleněna částka 100.000 Kč. Hlasovat můžete i vy, a to do 13. září na webu projektu.

Na internetových stránkách jsou nejen podrobně rozepsané informace a pravidla projektu, ale také je zde uveden časový harmonogram. Jednotlivé návrhy byly podávány do středy 31. července. Návrh mohl podat každý občan starší 15ti let a nemusel mít trvalé bydliště v Dobříši. Hlasování o projektech odstartovalo v polovině srpna a potrvá až do 13. září.

 

Kdy budou vyhlášeny veřejně výsledky?

Výsledky budou vyhlášeny veřejně na regionálních trzích 14. září. Plánujeme krátké vstupy mezi devátou a desátou hodinou, kdy je na trzích nejvíce nakupujících. Nedočkavci se mohou vítěze dozvědět již v pátek 13. večer, kdy v 22:00 hod. končí hlasování a krátce poté se na stránce tvorime.dobris.cz automaticky objeví celkové výsledky.

Jsou nyní nějaké průběžné výsledky?

Hlasování je skryté a výsledky nevidíme ani my - koordinátoři celého projektu. Pro všechny tedy bude výsledek velkým překvapením, a to je dobře.

Jaký bude další postup u vybraného/vybraných projektů?

Vítězný projekt bude co nejrychleji realizován.

Co může udělat nerozhodnutý občan, který chce hlasovat?

Všechny takové občany zveme na veřejné projednávání projektů. To se uskuteční v úterý 10. září od 18:00 hod. v Kulturním domě. Každý navrhovatel bude mít několik málo minut na představení svého návrhu a také na zodpovězení otázek od veřejnosti. Setkání by nemělo být dlouhé, odhadujeme maximálně hodinu, takže se vyplatí přijít včas.

Kdo bude mít k dispozici moje mobilní číslo, které zadám při hlasování?

Číslo je použito pro zaslání kódu potřebného pro přístup k hlasovací aplikaci, obdoba přihlášení do internetového bankovnictví. Každé telefonní číslo lze použít během hlasovacího období pouze jednou. Nebude použito k žádným jiným účelům a po ukončení hlasování bude smazáno.

Z jakých důvodů byla skoro polovina projektů vyřazena?

Vyřazené návrhy nesplňovaly pravidla akce. Šlo například o to, že každý jednotlivec mohl navrhnout pouze jeden projekt. Další projekty byly sice zajímavé, ale výrazně přesahovaly omezený rozpočet nebo jejich realizace nebyla navržena na pozemcích města. Rád bych poděkoval všem, kdo se odvážili svůj projekt do nultého ročníku přihlásit. Nový ročník začne již během podzimu a dle předběžných dohod koaličních stran v něm bude výrazně více finančních prostředků než v tom současném. Čtenáři našeho rozhovoru mohou tedy již nyní přemýšlet jaké projekty nominovat.

autor článku: Redakce DA a Miroslav Sochor