Dnes je středa 12. prosinec, svátek má Simona.

Z našeho města
Menubox
Restbox

VIDEO: Z akce s policisty, hasiči a záchranáři mají zážitky nejen děti!

přidáno: 28. 09. 2017

Během nedělního odpoledne se tentokrát dobříšský fotbalový stadion nezaplnil hráči a fotbalovými fanoušky, ale na ploše jsme mohli potkat záchranáře, policisty a hasiče. A nejednou došlo k dokonalé ukázce, jak pracují jednotlivé složky v akci.

Již druhý ročník akce Zábavného odpoledne se složkami integrovaného záchranného systému se tentokrát konal v neděli 24. září na dobříšském fotbalovém stadionu. Během dne se návštěvníkům představilo téměř deset jednotlivých složek.

Děti nevěděly, k jakému stánku se dříve podívat

Na akci se představila Jednotka sboru dobrovolných hasičů Dobříš, Vězeňská služba ČR, věznice Bytíz, Policie ČR, Poříční oddělení Slapy, Policie ČR, Oddělení Příbram-venkov, Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje, stanice Dobříš, Celní správa ČR, Celní úřad pro Středočeský kraj a

Městská policie Dobříš. Pro letošní rok si organizátoři připravili hned několik novinek. Děti tak byly nadšeny z přítomnosti dronu Policie ČR nebo z ukázky výcviku psa pro vyhledání omamných látek.

Program si užili i dospělí

Děti se mohly nejen pokochat výstrojí, výzbrojí a technikou jednotlivých složek, ale také mohly získat dětský řidičský průkaz, zkusit si, jak moc rychle dokážou běhat, díky svému otisku prstů získat daktyloskopickou kartu se svými otisky prstů nebo si vyzkoušet střelbu ze vzduchovky na cíl a především rodiče si mohli zkusit dechovou zkoušku ke zjištění alkoholu.

Mrzí vás, že jste v neděli nedorazili? Nevadí, podívejte se na naše video: 

 

Akce se uskutečnila v rámci NSZM ČR

autor článku: redaktorka: Kamila Paulová | kamera: Jaroslav Hájek