Dnes je středa 22. leden, svátek má Slavomír.

Z našeho města

Kde jsou v Dobříši nově umístěny bezpečnostní kamery?

přidáno: 23. 11. 2018

Dobříšský kamerový systém byl v posledních dnech nejen modernizován, ale také rozšířen o nové oblasti. Na jaké dvě nové lokality byl kamerový systém umístěn? A kde se nachází další sledované oblasti?

Již začátkem tohoto roku jsme vás informovali o oblastech v Dobříši, kde budou nově instalovány bezpečnostní kamery. Během tohoto týdne došlo k realizaci.

Kamery byly umístěny na základě dotazníků

Na základě dotazníkového šetření mezi veřejností, která probíhala začátkem roku, byly vybrány dvě nové oblasti, na které byly kamery pro větší bezpečnost nainstalovány. Nově byl kamerový systém v tomto týdnu rozšířen o oblast křižovatky u Polikliniky Dobříš a P+R parkoviště a poté o oblast Mírové náměstí – Bar Eureka. Tyto kamerové body jsou z dotace MV ČR. Celý projekt je finančně podpořen Odborem prevence kriminality Ministerstva vnitra ČR.

Ve městě je nyní sledováno již 9 oblastí

V současnosti je ve městě umístěno celkem devět kamer. Jedná se o strategická místa jako náměstí, hlavní komunikace a veřejná obslužnost. Městský kamerový dohlížecí systém je v tuto chvíli rozšiřován a modernizován. To znamená, že stávající kamerové body MKDS budou zachovány, ale dojde k výměně technických částí za modernější,“ upřesňuje Nikol Sevaldová, referentka oddělení infocentrum a propagace.

Stávajících místa, kde se již městský kamerový dohlížecí systém nachází:

Mírové náměstí – křižovatka se světelnou signalizací

Křižovatka ulic – ČSA x Mírové náměstí x Rosovická x Bezručova

Ulice Fričova

Komenského náměstí

U Zámku

Boženy Němcové

Větrník

 

Kamerový systém byl nejen modernizován, ale také doplněn o dvě nové oblasti

autor článku: Kamila Paulová