Dnes je neděle 20. leden, svátek má Ilona.

z-naseho-mesta-pf-2019
Menubox
Restbox

Víme, kde ve městě budou umístěny dvě nové bezpečnostní kamery!

přidáno: 02. 02. 2018

Kolik kamer celkem sleduje bezpečnost v Dobříši? Na jaké dvě lokality bude nově umístěn kamerový systém? Jak byly lokality vybrány a jedná se opravdu o ty nejproblémovější místa v našem městě?

Na základě lednového dotazníkového šetření, o kterém jsme vás informovali v článku, byly vybrány dvě nové oblasti, kde budou kamery pro větší bezpečnost nainstalovány. V současnosti je umístěno ve městě celkem sedm kamer. Jedná se o strategická místa jako náměstí, hlavní komunikace a veřejná obslužnost. Nově bude kamerovým systémem sledována oblast křižovatky u Polikliniky Dobříš a P+R parkoviště a poté oblast nacházející se před klubem Eureka. „Kamery na nová místa byly vybrány na základě dotazníkového šetření, ve kterém si dobříšští občané tato místa navrhli,“ dodává Markéta Čermáková, radní pro bezpečnost a správu majetku města.

Kamerový systém projde renovací

V současnosti je poslán hotový projekt na Ministerstvo Vnitra. „Požádali jsme o poskytnutí dotace na dvě nová kamerová místa. Současný kamerový systém bude ale v průběhu roku nahrazen novým, technicky novějším, a to bez ohledu na dotační prostředky. Pevně ale věřím, že dotaci získáme a kamerový systému bude i o dvě nová místa rozšířen,“ upřesňuje Markéta Čermáková.

Dále jsme se zeptali paní radní Čermákové:

Proč nelze umístit kamery na parkoviště u supermarketů?

Parkoviště u supermarketů jsou zpravidla soukromým pozemkem a vlastníkem je provozovatel supermarketu. Městská policie poskytuje supermarketům součinnost při krádežích, při parkování. Podmínky případného rozšíření kamerového systému i na jimi vlastněné prostory, pokud by jej supermarkety požadovaly, by bylo nutno stanovit v souladu s platnými právními předpisy, kterými je město vázáno.

Je potřeba do budoucnosti zvážit další místa, která jsou potřeba mít pod dohledem kamer?

Každopádně, potřeby zajištění bezpečnosti v ulicích je nutno průběžně přehodnocovat, a případná nová potenciálně nebezpečná místa kamerami doplnit.

 

Jsou podle vás nové lokality vybrány dobře nebo byste sami upřednostnili jiné oblasti? 

autor článku: Kamila Paulová