Dnes je úterý 4. říjen, svátek má František,
je Mezinárodní den zvířat.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Noční požár v Dobříši: Z hořícího bytu vynesli hasiči jednu osobu a dva psy

přidáno: 03. 06. 2022

Při nočním požáru v Karnetově zahradě v Dobříši zasahovalo pět hasičských jednotek. Pro vážně popáleného muže musel přiletět vrtulník.

Ve čtvrtek 2. června 2022 byl po 21:00 hod. na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje ohlášen požár výškové budovy v ulici Karnetova zahrada v Dobříši. Na místo události byly vyslány dvě profesionální jednotky HZS Dobříš, HZS Příbram a tři jednotky sboru dobrovolných hasičů Dobříš, Stará Huť a Nový Knín. K místu požáru se dostavila rovněž Policie ČR z obvodního oddělení Dobříš a Městská policie Dobříš.

„Po příjezdu na místo události bylo zjištěno, že se jedná o požár v jedné bytové jednotce dvoupodlažní budovy. Hasiči provedli násilný vstup do bytu zasaženého požárem a po průzkumu plně zakouřeného bytu z bytu vynesli jednu osobu, které začali poskytovat předlékařskou péči do příjezdu zdravotnické záchranné služby,“ popsal hasičský zásah velitel dobříšských profesionálních hasičů npor. Radek Dopirak. Hasiči zároveň prováděli hašení požáru.

„Vážně zraněná osoba byla transportována do nemocnice leteckou záchrannou službou. Z bytu byly rovněž zachráněni dva psi, které si převzal do péče Psí útulek Dobříš. Dvě osoby se evakuovaly z budovy před příjezdem hasičů,“ dodal npor. Radek Dopirak.

Příčina požáru je podle vyjádření hasičů zatím v šetření. Už teď je však jasné, že oheň způsobil škodu přibližně za 600 000 Kč. Díky rychlému zásahu hasičů byly ale uchráněny hodnoty za 5 mil. Kč.

autor článku: redakce DA