Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Jako nové! Tak vypadá nyní multifunkční sportoviště mezi školami na Dobříši

přidáno: 01. 09. 2020

Svou doposud největší rekonstrukcí prošel během léta multifunkční sportovní areál, který je umístěn mezi dobříšskými školami. Teď vypadá jako nový a sportovci si tady tak opět užijí hlavně kvalitní povrchy na hřišti a atletické dráze.

S novým školním rokem budou moci nejen žáci dobříšských škol, ale i ostatní sportovci a široká veřejnost opět využívat multifunkční areál, který je umístěn mezi školami na Dobříši.

Hřiště, které je určené nejen pro kopanou, ale i další kolektivní sporty a atletické disciplíny prošlo po více jak 17 letech od jeho vybudování velkou rekonstrukcí. Od 1. září 2020 tak na sportovce čeká nový atletický ovál, místo pro skok daleký a hřiště, které získalo umělý trávník 3. generace s atestací mezinárodní fotbalové organizace FIFA a certifikací pro pořádání oficiálních turnajů české fotbalové asociace FAČR. Mimo to bylo opraveno v areálu osvětlení, připnuty nové ochranné sítě a upravena zeleň.

Finanční náklady celé této akce ve výši 3,2 mil. Kč včetně DPH byly hrazeny z rozpočtu města Dobříš. Dobrou zprávou je také fakt, že harmonogram stavebních prací byl firmou Pavlacký, s. r. o. dodržen a sportoviště je pro školní rok 2020/2021 zcela funkční.

Předání stavby se za vedení města Dobříš účastnil místostarosta Tomáš Vokurka: „Jsem rád, že se nám povedlo multifunkční sportovní areál zrekonstruovat a poskytnout tak potřebný prostor nejen pro školy, ale i další sportovní organizace v našem městě a veřejnost. Věřím, že v návaznosti na tuto modernizaci se nám povede následně realizovat vybudování dalších přilehlých menších sportovišť na basketbal, volejbal a jiné míčové sporty.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)