Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Mobilní dětské dopravní hřiště v Dobříši je nyní pro veřejnost zdarma

přidáno: 29. 07. 2021

Město Dobříš na léto opět zapůjčilo mobilní dětské dopravní hřiště, které je umístěno na ploše zimního stadionu. Minimálně po dobu prázdnin je možné ho po předchozí rezervaci navštívit s dětmi zcela zdarma.

„Automobilová doprava je ve městech i mimo ně stále hustější. Je tedy více než důležité dbát na bezpečnost řidičů, cyklistů, chodců a dalších účastníků silničního provozu. Právě dopravní výchova pro děti znatelně zvyšuje ochranu života a zdraví dětí v silničním provozu,“ říká strážník Zdeněk Peták Městské policie Dobříš.  

Vstup na dopravní hřiště v Dobříši je možný pouze po předchozí rezervaci a s dospělým doprovodem

Dopravní hřiště je umístěno na ploše zimního stadionu, na který se dostanete pouze po předchozí rezervaci a vyzvednutí klíče od vstupní branky od areálu stadionu. Vždy je ale nutný doprovod a dohled dospělé osoby.

Vstup na dopravní hřiště je zcela zdarma a děti si mohou vzít z domova vlastní kola, koloběžky, odrážedla apod. Po předchozí domluvě je pak možné zapůjčit dětská kola nebo koloběžky přímo na stadionu.

Rezervace je možná pomocí rezervačního systému dostupného na stránkách:  https://sportovistemestadobris.isportsystem.cz/ (zimní stadion) nebo na tel. 777 455 329 (recepce v dobříšské sportovní hale).

Prázdninový provoz recepce

Všední dny a víkend pouze po domluvě s recepcí (klíče je možné zapůjčit na víkend např. v pátek).

  • do 30. července 2021: 10:00-18:00 hod.
  • 2.-13. srpna 2021: 14:00-18:00 hod.
  • 16.-31. srpna 2021: 10:00-18:00 hod.

 

Přístup na dopravní hřiště je možný pouze v případě trvalejšího příznivého počasí 

V případě přetrvávajících dešťů, není vstup na dopravní hřiště vhodný z důvodu podmáčeného povrchu jednotlivých panelů hřiště, které mohou být mimo jiné vlivem větru posunuté.

Vybavení mobilního dětského dopravního hřiště v Dobříši bude od září sloužit k dopravní výchově dětí ze základních škol

Jednotlivé přednášky z dopravní výchovy budou zaměřeny na žáky základních škol. Jejich organizaci zajišťuje město Dobříš ve spolupráci se strážníky Městské policie Dobříš. V rámci návštěvy jedné skupiny žáků bude vždy připravena teoretická i praktická část dopravní výchovy. Žáci budou nejdříve seznámeni s pravidly bezpečného pohybu na hřišti, následně vyslechnou přednášku o pravidlech silničního provozu a absolvují praktické jízdy. Pro žáky zde budou připravena celkem 4 dětská kola a 6 koloběžek.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)