Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Mezinárodní kynologický festival CACIT v Dobříši přináší 3denní program

přidáno: 29. 07. 2020

V Dobříši se uskuteční letos již 15. ročník mezinárodní kynologické soutěže CACIT s doprovodným programem pro malé i velké. Připraveno je tradiční letní klání, k němuž organizátoři akce představují i tentokrát několik novinek.

Mezinárodní kynologický festival CACIT se uskuteční v Dobříši od 14. do 16. srpna 2020 a jeho program bude probíhat hned na několika místech.

Návštěvníci se kromě hlavního soutěžního programu mohou těšit také na bohatý doprovodný program pro děti i dospělé. Připraveno bude dětské odpoledne „O psech a se psy", které v sobotu pořádá spolek Pesoklub. Dospělí účastníci akce se v sobotu budou moci pobavit na tradičním společenském večeru s rautem a hudbou. Kdo se věnuje jinému sportu, bude si moci zasoutěžit v pátečním nočním canicrossovém závodě, sobotním agility nebo nedělním obedience.

MEZINÁRODNÍ ŠAMPIONÁT VE SPORTOVNÍ KYNOLOGII CACIT DOBŘÍŠ

 • KDE: travnaté hřiště MFK Dobříš

PROGRAM:

SOBOTA:

8:00 - 18:00 hod. - posuzování disciplín

 •  vždy 6 dvojic na poslušnosti a 6 dvojic na obraně (každá skupina trvá zhruba hodinu)

NEDĚLE:

8:00 - 16:00 hod. - posuzování disciplín

 • vždy 6 dvojic na poslušnosti a 6 dvojic na obraně (každá skupina trvá zhruba hodinu)

17:00 hod. - slavnostní vyhlášení

Sportovní kynologie je považována za královský kynologický sport

Pro svoji komplexnost a všestrannost totiž patří mezi nejnáročnější. Zahrnuje tři disciplíny: pachové práce (stopy), poslušnost a obranu. Právě v těchto disciplínách vynikne dokonalá souhra psa s psovodem.

Poslušnost je stanovený sled cviků (např. chůze u nohy, přivolání, aporty, skoky, vyslání psa ve směru atd.), který musí pes předvádět nejen přesně, ale také radostně a ochotně.

Obrana je asi divácky nejaktaktivnější disciplína, která umožní vyniknout psím vlastnostem jako je rychlost, razance a bojovnost současně s dokonalou ovladatelností. Skládá se z vyhledání figuranta, útěku a zadržení figuranta, jeho doprovodu s přepadem a kontrolního výkonu. Agresivní psi jsou ze soutěže vyřazeni.

Závodí se podle nejvyšší mezinárodní zkoušky z výkonu IGP 3 (podle tétýž se závodí i na Mistrovství republiky a světa). Na stadionu uvidíte pravidelně se střídat vždy 6 dvojic na poslušnosti a 6 dvojic na obraně.

DALŠÍ KYNOLOGICKÉ DISCIPLÍNY

Obedience - Dobříš Cup

 • KDE: fotbalové hřiště v Obořišti
 • NEDĚLE od 8:00 hod. 

Obedience znamená v překladu poslušnost. Jde o soutěž ve speciálních cvicích poslušnosti, při kterých je kladen důraz na koncentrované a přesné provedení. Cviky jsou předváděny individuálně i skupinově. Soutěže v obedience jsou historicky spojeny s velkými výstavami, kde také většinou probíhají. Zkušební řád obedience zahrnuje zkoušky 1. až 3. stupně dle náročnosti. Obedience je sport, který je vhodný pro jakékoliv plemeno psa.

Vícen informací a propozice ZDE

Agility DOBŘÍŠSKÝ TROJSKOK

 • KDE: fotbalové hřiště v Obořišti
 • SOBOTA od 8:00 hod.

Agility je překážkový běh odvozený od koňských parkurů. Pes vedený psovodem při něm překonává překážky v předem daném pořadí. Parkur je sestaven z různých typů překážek: skokové překážky, tunely, kladina, houpačka, slalom a další. Rozestavení překážek na parkuru a jejich pořadí určuje rozhodčí až těsně před závodem. Závodníci ani psi tak předem neví, co je při závodě čeká a musí být dokonale sehraní a připraveni na každou situaci. Cílem je překonat parkur v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem chyb, tj. ve správném směru a pořadí. Pes je na volno, bez vodítka i obojku a psovod ho navádí slovně a pomocí libovolných povelů, pohybů a gest. Agility je dynamická, divácky velice atraktivní disciplína, při které není nouze na dramatické momenty a rozhodně se při jeho sledování nebudete nudit.

Více informací a propozice ZDE

Noční LESKROS Dobříš

 • KDE: zámecký anglický park Dobříš
 • PÁTEK 20:00 - 21:00 hod.

Noční běh pro canicrossaře i běžce bez psů.

Více informací a propozice ZDE

Dětské odpoledne "O PSECH A SE PSY"

 • KDE: hřiště s umělým povrchem MFK Dobříš
 • SOBOTA od 14:00 hod.

Pro velký úspěch  proběhne opět Dětské odpoledne o psech a se psy se spoustou zábavy a soutěží, které bude pořádat společnost  Pesoklub, která také pečuje o  Psí útulek Dobříš . Pokud si pro plnění úkolů přivedete svého domácího čtyřnohého parťáka, bude to skvělé. 

Pro účastníky je připravena spousta soutěží, kvízů a další zábavy. Na místě bude i skákací hrad a malování na obličej.

Pokud máte svého pejska jakéhokoliv plemene, vezměte ho sebou, spousta zábavy a dobrot je připravena i pro něj.

Soutěže budou připraveny tak, aby je zvládl opravdu každý, i necvičený pes.

Pro všechny účastníky jsou připraveny zajímavé ceny od partnerů akce a spousta dobrot pro dvojnožce i čtvernožce.

Vstup pro diváky i psy

Po dobu konání závodu budou v areálu MFK připraveny pro diváky stánky s kynologickým oblečením a potřebami pro psy a občerstvení.

Vstup s neagresívními a slušně vychovanými psy povolen. Psa je nutné vodit v areálu na vodítku a nenechat ho rušit závodníky (např. setrvalým štěkáním, obtěžováním procházejících závodníků atd.). POZOR: Očkovací průkaz s sebou.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz a www.cacit.cz)