Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

Pozvání na listopadové akce s Římskokatolickou farností Dobříš

přidáno: 31. 10. 2021

Přijměte pozvání na listopadové akce s Římskokatolickou farností Dobříš, které se uskuteční nejen v Pastoračním centru svatého Tomáše. Těšit se můžete na výtvarný kurz, přednášku MUDr. Radkina Honzáka, kruhové tance nebo vernisáž nové výstavy. Chybět nebude ani listopadová modlitba za zesnulé nebo adventní duchovní obnova na samém konci měsíce.

Římskokatolická farnost a Pastorační centrum sv. Tomáše v Dobříši vás zvou na listopadové akce.

Jak zní krátké odpoledne

Zveme vás na výstavu „Jak zní krátké odpoledne“ / olejomalby od Marie Gabriely Lhotové.

Výstava je ke zhlédnutí už od 17. října a k vidění bude ještě do 19. listopadu přímo v Pastoračním centru sv. Tomáše.

Večerní malování s Mirem a Danielou aneb Odpočiň si s paletou

Od 4. listopadu nabízíme kurz s názvem „Večerní malování s Mirem a Danielou aneb Odpočiň si s paletou“ (pro dospělé).

Celkem 5 večerních setkání bude zahájeno 2. prosince a jeho účastníci se sejdou vždy v čase od 18:30 do 20:30 hod. v Pastoračním centru sv. Tomáše. Jde o relaxační malování, při němž budou provázet zkušení výtvarníci Miro Pogran a Daniela Doubková.

Cena kurz je 1 500 Kč a veškerý výtvarný materiál je v ceně. 

Modlitby za zesnulé

V neděli 7. listopadu se uskuteční modlitby za zesnulé. Setkání ke společné modlitbě se uskuteční v tento den na hřbitově ve Svatém Poli v 15:00 a na Dobříši v 16:00 hod.

O zdraví z pohledu psychosomatika - o zdraví tělesném, duševním i duchovním

V úterý 9. listopadu od 18:00 hod. vás zveme na přednášku MUDr. Radkina Honzáka „O zdraví z pohledu psychosomatika – o zdraví tělesném, duševním i duchovním“.

Přednáška se mimořádně a vzhledem k velkému zájmu koná v Kulturním domě v Dobříši.  Akci pořádá ŘK farnost společně s Henotes – ambulance PL MUDr. Magdaléna Ježková. Vstup je volný, rezervace předem není možná.

UPOZORNĚNÍ: Pro vstup je nutné se prokázat QR kódem OTN, příp. bude možné si zakoupit covid-test na místě.

Kruhové tance

V sobotu 13. listopadu od 16:00 do 18:00 hod. si můžete přijít zatancovat do Pastoračního centra sv. Tomáše kruhové tance, které vede arteterapeutka Eva Fenclová.

Vstupné je 200 Kč, snížené (děti, senioři, rodiče na RD) 150 Kč. 

Od podzimu k adventu

V neděli 21. listopadu od 10:00 hod. vás zveme na vernisáž výstavy „Od podzimu k adventu“ – výtvarné práce dětí z výtvarného kurzu Malování s Mirem a Danielou. Žáci představí své malby, tisky a prostorové práce. Výstava, která se uskuteční v Pastoračním centru sv. Tomáše potrvá do 19. ledna 2022.

Setkání u hořícího keře

V sobotu 27. listopadu od 9:00 do 13:00 hod. nabízíme adventní duchovní obnovu s uvedením do křesťanské meditace „Setkání u hořícího keře“, zakončenou společným slavením eucharistie. Vede P. Pavel Pola OCD, kněz z kláštera bosých karmelitánů u Pražského Jezulátka v Praze. Akce se koná v Pastoračním centru sv. Tomáše v Dobříši. Přihlašování předem není nutné.

autor článku: Ludmila Musilová