Dnes je pondělí 14. červen, svátek má Roland,
je Světový den dárců krve.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

V Dobříši bude letní kino!

přidáno: 19. 03. 2019

Pokud jste fanoušci kina, filmů a libujete si v letním počasí, máme pro vás skvělou zprávu! Již tuto sezonu čeká diváky pravidelné promítání letního kina v Dobříši. Jak často, kde bude promítání probíhat, kolik bude stát vstupné a jaký program filmů bude připraven?

Nápad zrealizovat promítání pod širým nebem vzešel z původní spolupráce firmy Dokas Dobříš, s.r.o. a Kina na kolečkách. Právě tyto subjekty spustily první projekce v Kopáčkově dvoře již v červnu minulého roku. Letní kino bude mít však pokračování a promítat se bude i letos!

Filmy se budou promítat každý týden!

„Skvělá spolupráce, jaksi svévolně, zavdala k iniciativě rozšířit program "letňáku" o další snímky, které by mohly místní zaujmout. Již nyní je tak jasné, že nás čeká pestrý program, který zahájí výherce letošních cen Oscar, tedy titul "Zelená kniha". Tu uvedeme již 15. května a po tomto slavnostním startu se vrhneme do programu, ve kterém si jistě každý divák najde svůj oblíbený žánr. Na plátně našeho kina se budeme těšit ze široké palety titulů od české komedie, přes cestopisné dokumenty, velkolepé blockbustery, animované snímky, po rodinné kusy a retro filmy. Nebude chybět snad vůbec nic. Setkáme se tedy u sledování hitů jako například "Bohemian Rhapsody", české komedie "Ženy v běhu", rodinného snímku Úžasňákovi 2, dalšího kusu Jiřího Mádla "Na střeše", nebo třeba u posledního dobrodružství žlutých trabantů, tedy "Trabantem tam a zase zpátky" a dalších. Ostatně více napoví náš program,“ zmiňuje Pavel Bodor za DOKAS Dobříš.

Program letního kina

15. 5. - Zelená kniha

22. 5. - Na střeše

29. 5. - Deadpool 2

12. 6. - Úžasňákovi 2

19. 6. - Trabantem tam a zase zpátky

26. 6. - Bohemian Rhapsody

10. 7. - Favoritka

17. 7. - Ženy v běhu

31. 7. - Jak vycvičit draka 3

14. 8. - Zrodila se hvězda

21. 8. - Můj neznámý vojín (Vzpomínkový večer na okupaci 1968, od 20:00 hod. koncert skupiny TOROID)

28. 8. - Hotel Transylvánie: Příšerózní dovolená

04. 9. - Po čem muži touží

11. 9. - Teroristka

Kde se bude promítat?

Promítání bude probíhat v areálu dobříšského skateparku, který se nachází za sportovní halou. Vstupné na jednotlivá představení činí 90 Kč. Kino na kolečkách každý týden přijede a plátno a techniku v areálu skateparku nainstaluje.

Připraveno bude občerstvení!

Na místě bude k dispozici samozřejmě také občerstvení v podobě piva, limonád, popcornu (sladkého, slaného) a dalších. Hlediště bude kromě klasických laviček z části tvořeno tzv. "piknikovou formou", tedy diváky na vlastních dekách, polohovacích křesílkách a pololehátkách. Věříme, že i vy přispějete k pohodové a radostné atmosféře např. nějakou vlastní originální seslí. Z vlastní zkušenosti nedoporučujeme houpací křesla s držáky na pivo.

autor článku: Redakce DA | za společnost Dokas Dobříš, s.r.o. Jan Marek, jednatel a Pavel Bodor, Marketing a PR | za společnost Kino na kolečkách Tomáš Milbach