Dnes je úterý 22. leden, svátek má Slavomír.

z-naseho-mesta-pf-2019
Menubox
Restbox

Více bezpečnostních kamer v Dobříši? Pište své tipy!

přidáno: 16. 01. 2018

Přivítali byste rádi více bezpečnostních kamer v našem městě? Do pondělí 22. ledna můžete své tipy napsat přímo vedení města!

Od loňského roku jsou webové kamery umístěny v Dobříši u Rákosníčkova hřiště a ve Skateparku, které můžete sledovat přímo i vy online na internetových stránkách města. Místa jsou sledována samozřejmě 24 hodin denně i městskou policií.

Nový profesionální kamerový systém

Město Dobříš nyní plánuje revitalizovat kamerový systém. Nejedná se však o kamery zveřejněné veřejnosti, ale o profesionální kamerový systém, který slouží již několik let městské policii a přeneseně i Policii ČR, který veřejnost nemá možnost v žádné formě sledovat. „Sestává z cca 8 bodů a pokrývá důležité a problémové části města. Protože je již ale zastaralý, je nutno jej zmodernizovat tak, aby záznamy odpovídaly současným potřebám složek policie a mohly být plnohodnotným podkladem pro případná vyšetřování a správní řízení,“ upřesňuje Markéta Čermáková, radní pro bezpečnost a správu majetku města.

Dotazník můžete vyplňovat do pondělí

Spolupodílejte se na vytvoření větší bezpečnosti v našem městě a vyplňte dotazník, který se týká právě městského kamerového systému v Dobříši. Dotazník je zcela anonymní a naleznete ho na internetových stránkách města. Vyplněné dotazníky je možno odevzdat na podatelně Městského úřadu Dobříš nebo zaslat e-mailem na knuthova@mestodobris.cz do pondělí 22. ledna.

Jaká místa by neměla být pozapomenuta?

„Co se týče rozšíření o nové kamerové body, rozhodně bych doporučovala osadit kamerou okolí Euréky, a také Kopáčkův dvůr by měl být dle mého mínění monitorován. Ponechám ale na veřejnosti, co městu doporučí a k těmto názorům bude při stanovení nového kamerového místa přihlédnuto,“ dodává Markéta Čermáková.

A jaká místa jsou podle vás důležitá?

autor článku: Kamila Paulová