Dnes je středa 22. leden, svátek má Slavomír.

Z našeho města

Fotoreport: V areálu zimního stadionu začalo kácení 21 topolů

přidáno: 29. 11. 2018

V tomto týdnu dochází k pokácení stromů v areálu dobříšského zimního stadionu. Jak kácení probíhá? Podívejte se na fotografie!

Začátkem měsíce listopadu jsme vás informovali ohledně kácení stromů nacházejících se v areálu zimního stadionu Dobříš.

 

Na základě rozhodnutí ze dne 9. 3. 2018 v tomto týdnu dochází u zimního stadionu k pokácení a odstranění 21 ks topolů balzámových.

 

"V úterý 27. listopadu jsme pokáceli několik topolů vcelku, další dny jsme museli pokračovat v postupném kácení,“ upřesňuje situaci Jaromír Milner za správu a údržbu zeleně Dokas.

Následovat bude druhá etapa

Ve druhé etapě dojde k odstranění 7 ks této dřeviny. Dále bude pokračováno v rámci jednotlivých lokalit s kácením dalších keřů a stromů v souladu se shora uvedeným projektem a příslušným rozhodnutím. Ve všech případech se jedná o kácení dřevin, které jsou nekvalitní, poškozené, napadené parazitickými chorobami a škůdci a mají tedy sníženou provozní bezpečnost a stabilitu. V rámci celého projektu „Revitalizace stávajících ploch a prvků veřejné zeleně v Dobříši“ bude provedena, jako kompenzace za pokácené dřeviny, náhradní výsadba ve formě keřů a stromů různých druhů, a to dle stanovištních podmínek a umístění. Během následujících dvou let dojde k výsadbě 105 ks stromů a 926 ks keřů.

autor článku: Kamila Paulová