Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

FOTOREPORT: Dobříšské regionální trhy přilákaly stovky lidí

přidáno: 10. 05. 2020

V sobotu se na Dobříši uskutečnily první farmářské trhy tohoto roku a přinesly do města opět život. Lidé sem zavítali i přes stále platná bezpečnostní nařízení v opravdu velkém počtu. Celá dopolední akce se nesla ve velmi příjemné a přátelské atmosféře.

Stovky lidí navštívily včera dopoledne obnovené regionální trhy na Dobříši. Stánky s nejrůznějšími produkty se rozprostíraly od dobříšské pošty, přes náměstí Komenského a Alejku na Mírovém náměstí.

Od zahájení trhů až do jejich konce sem zavítali lidé všech věkových kategorií, aby si nejen nakoupili čerstvé potraviny a regionální výrobky, ale také aby se potkali po dlouhé době s přáteli.

Větší rozestupy mezi stánky pomohly hladkému průběhu akce a snadnějšímu pohybu lidí mezi nimi i mezi sebou. Všichni návštěvníci na sobě měli povinnou roušku, chovali se k sobě ohleduplně a chválili celkovou organizaci trhů i širokou nabídku prodejních stánků. Zájemci nakupovali zeleninu, pečivo, sazenice, květiny, oblečení, ruční výrobky, domácí marmelády a mnoho dalšího. U některých stánků se tvořily fronty, ale to nikomu nevadilo.  

„Jsem ráda, že letošní první trh se tak povedl. Stánkaři jsou ohleduplní, všichni už to tady znají. Neměla jsem žádný větší problém. Během dne jsme úzce spolupracovali i se strážníky z městské policie a vše proběhlo opravdu skvěle,“ chválila si průběh dobříšských trhů jejich hlavní organizátorka, paní Radka Brožová.

Nejen lidem, ale také samotným stánkařům ve finále větší rozestupy a rozšíření prostoru trhu vyhovovalo. Příští mimořádný trh, který je pořádán alespoň jako menší kompenzace oblíbených Májových slavnostní města Dobříše, se uskuteční pravděpodobně ve stejném režimu.

Trhy navštívil také starosta města se svou ženou a řekl, jak se mu akce líbí: „Líbí se mi tady moc a mám velkou radost z toho, kolik přišlo lidí. Nečekal jsem, že nás bude tolik. Vypadá to, že jsme se už všichni opravdu těšili na změnu.“

„Já jen následuji svého muže, ale je to tu opravdu báječné,“ doplnila s úsměvem pana starostu jeho manželka.

FOTOREPORT z prvních Dobříšských regionálních trhů

Na trhu jsme pro vás mimo jiné fotili. Na velký fotoreport se můžete podívat na našem facebookovém profilu. Možná se na fotkách najdete…

A s foťákem budeme i na dalších akcích v Dobříši i okolí. Nebojte se za námi přijít a my vám rádi a zdarma uděláme fotku na památku. Na vaši žádost vám ji vždy rádi zašleme v plné kvalitě a bez vodoznaku.

Další trh se na Dobříši uskuteční už za 14 dní

V sobotu 23. května 2020 se uskuteční Dobříšský regionální trh mimořádně, jako náhrada za Májové slavnosti města, které byly vzhledem k současné situaci zrušeny.

„Pokud nepřijdou nějaká nečekaná nařízení a změny, pokusíme se na tento mimořádný trh zajistit i hudební doprovod,“ prozradil nám nakonec starosta města Pavel Svoboda.

autor článku: redakce DA