Dnes je neděle 9. prosinec, svátek má Vratislav,
je Mezinárodní den proti korupci.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Dotazníková kampaň ohledně SKATE/BIKE PARKU je naplno spuštěna

přidáno: 31. 05. 2016

Již minulý týden jsme Vás informovali o aktuální situaci týkající se skate/bike parku v Dobříši. Organizace D Fight se pustila do sbírání dat formou dotazníkového šetření, které odstartovala na Májových slavnostech města Dobříš. Tímto krokem chtějí členové organizace nejen zjistit názor občanů na toto místo, ale hlavně díky vyplněným dotazníkům vytvořit plnohodnotnou zprávu pro vedení města Dobříš. Pomoci můžete i vy …

Veřejný prostor tzv. skate park a jeho současný stav trápí nejen kluky z D Fight, ale i mnoho občanů z Dobříše. Nyní má možnost každý z nás vyjádřit svůj názor v dotazníkovém šetření, které má za hlavní cíl dostat tento problém přímo k vedení města Dobříš. A že je o tento druh sportu a volné zábavy zájem, se ukázalo hned na Májových slavnostech města Dobříš. Místo za budovou Sokolovny, které minulou sobotu patřilo volnočasovým aktivitám organizace D Fight, bylo po celý den plné lidí a to zejména v čase exhibicí, kdy zde své kousky na přistavené rampě ukázali zkušení jezdci skate a BMX. Návštěvníci všech věkových kategorií přišli kluky podpořit i vyjádřit své díky, za jejich iniciativu. Na fotky a video z Májových slavností organizace D Fight se můžete podívat přímo na Facebooku.

Kolik je v tuto chvíli vyplněných dotazníků a jaké jsou názory veřejnosti, nám upřesnil předseda organizace Aleš Křivánek:

Na Májových slavnostech města jsme měli jedinečnou možnost se po delší odmlce opět ukázat v plné síle a osobně se setkat s veřejností. Máme všichni velkou radost z vysoké účasti, zájmu a podpory lidí. Ze slavností jsme dokázali posbírat přes 70 plnohodnotně vyplněných dotazníků a doufáme, že další budou jen přibývat. Většina lidí nám opravdu vyjádřila podporu a byli vděční za to, že chceme dění okolo skate parku oživit a místo dostat do provozuschopného stavu. Netvrdíme, že v tomto prostoru musí být nutně jen jednostranně zaměřené sportoviště, naopak, rádi bychom zde vytvořili místo, kde se budou potkávat skupiny s různými zájmy. Taková kombinace odlišných kultur může mít velmi pozitivní výhody nejen pro ně, ale i pro samotný stav parku, který by díky tomu mohl být ušetřen vandalismu. Věříme, že právě díky kampani, do které bychom rádi zapojili širokou veřejnost, dokážeme docílit toho, aby se se skate parkem začalo něco dělat.

Kde můžete nyní dotazníky vyplnit?

Dotazníky v tištěné podobě lze vyplnit na IC města Dobříš v Kopáčkové domě, v Tenis centru u Martina Berana a na recepci Aerobik studia Orel Dobříš. Dotazníky v elektronické podobě lze vyplnit na tomto odkazu.    

Tato kampaň organizace D Fight a sběr informací potrvá až do konce června 2016. Do té doby můžete vyplnit dotazník ve výše uvedených formách či napsat klukům svůj názor na Facebook.

autor článku: D Fight