Dnes je sobota 20. říjen, svátek má Vendelín,
je Mezinárodní den kuchařů.

Z našeho města
Menubox
Restbox

Doosan Bobcat se rozrůstá a nabízí volná pracovní místa s benefity

přidáno: 22. 10. 2015

Doosan Bobcat vyrábí v Dobříši kolem 12 000 stavebních strojů za rok. V současnosti zde pracuje 850 lidí, své produkty firma dodává na trhy více než padesáti zemí světa. Jeden z největších podniků působící v našem regionu je svou značkou Bobcat celosvětově dobře známý. Zřejmě nikdo nepřehlédne jejich sídlo při příjezdu do města Dobříš směrem z Prahy, a zřejmě každý zná jejich malý kompaktní nakladač - bobík.

Tato společnost byla založena před více než 50 lety v USA a dnes téměř každý druhý nakladač nese logo Bobcat. Postupem času se stala tato firma hlavním hráčem na trhu výroby malých nakladačů a bagrů. Od roku 2005 sídlí také v České republice, v roce 2007 zde vyrostl moderní výrobní závod.

Pane Šiško, mohl byste nám blíže představit, co se konkrétně vyrábí v Dobříši?

Náš závod je zodpovědný za výrobu a expedici kompaktních strojů pro region Evropa - Střední Východ - Afrika (EMEA). Jedná se o minibagry do tonáže 4 tun a smykem řízené nakladače. Konkrétně jde o 14 typů bagrů, 10 typů nakladačů + některé značky Doosan. Ke všem vyrábíme také příslušenství. Komplexitou výroby pokrýváme tedy široké spektrum. Zhruba 80 % prodávaných Bobcat strojů EMEA má místo vzniku v Dobříši.

Jste tedy jen výrobní závod příslušného regionu?

Právě naopak. Vzhledem k tomu, že patříme mezi pět nejsilnějších strojírenských koncernů světa, máme poměrně velké pole působnosti. Obstaráváme tedy nejen výrobu, ale součástí dobříšského kampusu je i Inovační centrum s designéry, inženýringem, testovacím a prototypovým oddělením a plně vybavenými laboratořemi a dílnami pro tento inovativní druh práce. V areálu dále naleznete Tréninkové centrum pro práci s dealery a jejich školení s vlastním testovacím polygonem. Jsme tedy na špičce technologického vývoje v našem segmentu, což se projevuje jak v metodách práce, tak v nových typech chystaných výrobků.

Pro příklad mohu uvést, že v našem Inovačním centru se staráme o vývoj podvozkových platforem pro výrobní podniky Bobcat na celém světě. V tréninkovém centru jsme za loňský rok přivítali více než 2 500 obchodních partnerů.

Od strakonické rychlostní silnice je na východní straně výrovní haly vidět čilý stavební ruch. Rozšiřujete své plochy?

Ano. Výroba nám roste již několikátý rok za sebou - z loňských téměř 11 000 strojů na letošních plánovaných 13 200. Do pěti let by mělo dojít k nárůstu o dalších 10 000 strojů ročně.

A když už byla zmínka o „strakonické“, tak to je jedna z výhod naší polohy. Dobrá dopravní obslužnost nám umožňuje zaměstnávat lidi z širokého okolí, dojíždí k nám i pracovníci z Prahy.

Jak byste popsal výrobu stroje Bobcat z hlediska profesí? Jakým způsobem u vás pracujete?

Vycházíme z unikátního know how BPS – Bobcat Production Systému. Pracovní týmy jsou organizovány pomocí BEST – Building Excellence with Small Teams, s jejichž pomocí se snažíme dosáhnout provozní dokonalosti. Materiál k nám vstupuje ze dvou směrů. Nakupované díly - jako například pojezdové motory, hydraulické rozvaděče, klimatizace - jsou zaskladněny do skladů. Vyráběné díly putují přes lasery, ohýbání na lisech, svařovny a lakovnu. Jde o klíčové svařované struktury. Oba směry se sejdou na montážních linkách. Po kvalitativních testech a vyzkoušení jsou stroje připraveny na expedici. Celý výrobní proces je náročný na odborné profese jakou jsou montážní dělníci, operátoři výroby, nebo svářeči. Právě díky rozšiřování výroby, o které jsem mluvil, jsme otevřeli více než 35 nových pracovních pozic. Aktuálně probíhají nábory.

Jako dobrý zaměstnavatel jistě poskytujete benefity a další zaměstnanecké výhody?

Ano. Poskytujeme vyšší příjmy než podniky v okolí, a to už v základní hodinové mzdě. Měsíční motivační bonus se vyplácí navíc. Zvýšené příplatky jsou za práci přesčas. Každý zaměstnanec má také nárok na penzijní připojištění ve výši 3 % z hrubého platu. Mezi nejoblíbenější benefity patří dotované stravování v kantýně. Dbáme také na zvyšování kvalifikace našich zaměstnanců a nabízíme různé kurzy a školení. Propracovaný je systém kariérního postupu. Zaměstnanci si ale pochvalalují i kvalitní ochranné pracovní prostředky, zajištění, praní a údržbu pracovního oděvu.

Z důvodu rozšiřování výroby přijímá nyní společnost spolehlivé SVÁŘEČE. Náplní práce je svařování a finální úprava svařenců před lakováním, spolupráce s lidmi v týmu a odpovědnost teamleaderům. V provozu se pak setkáte s ručním svařováním plechů v kombinaci s robotickým svařováním. Po zaškolení Vás čeká práce v rámci více pracovišť.

Na nových pozicích firma nabízí: 22 000 až 25 000 Kč hrubého (po zapracování až 32 000 Kč), placené přesčasy, měsíční bonusy a osobní ohodnocení, pravidelné navyšování mzdy, závodní stravování, pracovní oděv, kvalitní ochranné pracovní pomůcky, 25 dní dovolené, možnost kariérního růstu a další benefity. Více informací naleznete nejen na internetových stránkách firmy, ale také na facebooku

POZOR! V sobotu 7. 11. 2015 od 10 do 14 hodin zve firma na DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ, kdy se můžete přijít podívat přímo na prohlídku výrobního závodu, ukázku Bobcat bagrů, nakladačů a na technologie v nově otevřeném Inovačním centru. 

autor článku: Redakce DA