Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Na dobříšský zimní stadion míří trénovat české hokejové špičky!

přidáno: 20. 10. 2020

Vládní opatření proti koronaviru ovlivnila mimo jiné také tréninky profesionálních sportovců ve vnitřních prostorách, mezi které patří i ty hokejové. Ve spolupráci s vedením města Dobříš se však povedlo některým profesionálním hokejovým klubům tento problém vyřešit. Na dobříšskou ledovou plochu už tak tento týden nastoupí české hokejové špičky.

Vedení některých extraligových a prvoligových hokejových klubů oslovilo v minulém týdnu město Dobříš s žádostí o možnost využití dobříšského zimního stadionu. V nouzovém stavu a za současných zpřísněných hygienických opatření se tak nyní ukázala „nevýhoda“ nekrytého zimního stadionu jako dobříšské plus. Do Dobříše už v tomto týdnu zavítá hned několik profesionálních týmů.

Hlavním iniciátorem, který zprostředkoval komunikaci mezi vedením hokejových týmů a našeho města nebyl nikdo jiný než Slavomír Lener – šéftrenér svazu ledního hokeje a manažer české hokejové reprezentace, žijící právě v Dobříši.

Které extraligové a prvoligové kluby vyzkouší ledovou plochu zimního stadionu v Dobříši?

K tréninku na zimním stadionu v Dobříši jako první nastoupí BK Mladá Boleslav, za ní HC Sparta Praha, HC Škoda Plzeň, tým z HC Mountfield Hradec Králové a hokejisté HC Slavie Praha.

Za vedení města Dobříš řešil možnost tréninků prvoligových mančaftů místostarosta Tomáš Vokurka: „Co dodat. V této zvláštní a neveselé době je to pro naše malé město skvělá věc a moc si vážíme příležitosti, nabídnout špičkovým hokejistům naše sportoviště. Doufám, že hokejisté se u nás budou cítit dobře a tréninky si užijí. My se jim určitě budeme snažit zajistit maximálně kvalitní zázemí.“

Místostarosta Dobříše navíc dodává, že dalším možným klubem, který by mohl Dobříš navštívit, jsou Rytíři Kladno, se kterými jednání ještě budou probíhat.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)