Dnes je sobota 8. srpen, svátek má Soběslav,
je Mezinárodní den ženského orgasmu.

Z našeho města

Město Dobříš ožije: První Dobříšské regionální trhy se už připravují

přidáno: 24. 04. 2020

Původně měl letošní „seriál“ oblíbených Dobříšských regionálních trhů odstartovat už o Velikonocích. To samozřejmě vzhledem k současné situaci okolo koronaviru nebylo možné, a tak zůstalo náměstí Komenského v sobotu 11. dubna 2020, kdy se měl první trh uskutečnit, prázdné. To se ovšem změní už v sobotu 9. května 2020, kdy proběhne trh podle plánu a my se můžeme po delší době konečně těšit na oživení centra v našem městě.

Na začátku tohoto týdne se začalo s postupným uvolňováním nouzového stavu po celé České republice. Od 20. dubna 2020 se tak budou postupně otevírat obchody, povolena budou některá řemesla, začnou opět fungovat některé služby, otevřít v omezeném režimu budou moci také restaurace se zahrádkami a povolovat se budou i menší veřejné akce. A právě možnost realizace farmářských trhů je zahrnuta mezi činnostmi hned v první vlně tohoto plánu.

Dobříšáci i lidé z okolí se tak mohou těšit, že už v sobotu 9. května 2020 centrum města opět ožije a zaplní se stánky s regionálními produkty. Na podrobnosti ohledně Dobříšských regionálních trhů jsme se zeptali hlavní organizátorky této akce, paní Radky Brožové.

Bude se nějak měnit harmonogram či místo pořádání trhů nebo zůstává vše stejné? 

Vzhledem k stávajícím opatřením proběhne několik změn. Stánky se zbožím budou rozmístěny nejen na náměstí Komenského, jak je dobrým zvykem, ale abychom docílili rozestupů mezi stánky a vytvořili prostor bude využito i Mírové náměstí (Alejka).

Na jaké tradiční i nové produkty a služby našich regionálních prodejců se můžeme těšit?

Bude k dostání tradiční zboží jako pečivo, zavařeniny, sazenice, zelenina, i například bižuterie. A nově se trhů zúčastní prodejce uzenin nebo místní podnikatelka se šperky s pravými perlami.

Je možné se ještě v případě zájmu nahlásit o volné prodejní místo nebo je trh už zcela obsazený? Případně prosím o popis konkrétních podmínek a kontaktu, kam se mohou zájemci obracet.

Prozatím trh není zcela obsazen, proto v případě zájmu napište na e-mail: trhy@mestodobris.cz nebo volejte tel: 318 522 241.

Podmínky prodeje jsou uvedeny na webových stránkách města Dobříše.

Je plánovaný nějaký doprovodný program na trzích?

Bohužel doprovodný program se prozatím konat nebude. Pokud to situace dovolí budeme se těšit na červnové trhy, kde snad již vystoupí místní skupina Swing band.

Jaká zde budou platit bezpečnostní opatření? 

Budeme respektovat veškerá opatření Ministerstva zdravotnictví. V současnosti to jsou roušky, které i zde budou povinné, dále rozestupy mezi stánky minimálně 2 metry, nádoby s dezinfekcí u každého stánku a další hygienická pravidla pro prodejce. Celkovou podobu trhu budeme upravovat tak, aby odpovídal i opatřením, která mohou následovat.

A jak se na letošní první trh těšíte Vy?

Osobně se na trhy velice těším. Bude to od vyhlášení nouzového stavu první událost na Dobříši volně přístupná veřejnosti. Proto doufám, že na trh zavítá mnoho nakupujících. Nicméně musíme i nadále být na sebe opatrní, proto dodržujte i zde dostatečné odstupy a další opatření, která již všichni slyšeli mnohokrát.

Květnový a zároveň první Dobříšský regionální trh se uskuteční:

  • den konání: sobota 9. května 2020
  • čas: od 8:00 do 12:00 hod.
  • místo: náměstí Komenského a Mírové náměstí (Alejka)

autor článku: redakce DA