Dnes je středa 21. duben, svátek má Alexandra.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Dobříšské léto 2020 bude plné kultury, sportu a zábavy

přidáno: 09. 07. 2020

Město Dobříš vás srdečně zve na léto plné kulturních zážitků, sportovních událostí a dalších zábavných aktivit. Během velkých letních prázdnin se v našem městě totiž uskuteční hned několik akcí, které stojí za vaši pozornost. Program je opravdu pestrý a láká jak malé, tak i velké návštěvníky.

Hned v první polovině července proběhne speciální promítání letního Kina na kolečkách, připravuje se charitativní tenisová akce, otevření zrekonstruované zámecké francouzské zahrady, nebudou chybět oblíbené farmářské trhy, uskuteční se rockový koncert pro dobříšské varhany, tradiční a oblíbený Summer fest Dobříš a vše vyvrcholí velkou sportovní akcí v podobě závodu Trans Brdy z celorepublikového seriálu Kolo pro život.

9. července 2020 od 21.45 hod. - Speciální promítání letního Kina na kolečkách

Speciální promítání je připraveno k příležitosti slavnostního otevření nově zrekonstruovaného zámeckého francouzského parku. Pro zájemce budou před samotným promítáním připraveny komentované prohlídky nově zrekonstruovaného parku, na které si můžete rezervovat místo na recepci zámku už nyní. Více informací naleznete přímo na webových stránkáchwww.zamekdobris.cz. Následovat bude promítání filmové pohádky Princezna ze mlejna, která byla z části natáčena právě na dobříšském zámku.

11. července 2020 od 8.00 hod. - Dobříšské regionální trhy

Další Dobříšské regionální trhy se uskuteční i o letních prázdninách, a to vždy v čase od 8.00 do 12.00 hod. na náměstí Komenského a v části Mírového náměstí tzv. alejky.

11. července 2020 od 15.00 hod. - Šampioni pro Aničku

Velkou tenisovou akcí v tomto období bude charitativní utkání Šampioni pro Aničku, kterého se účastní dva wimbledonští vítězové a některý z bývalých českých reprezentantů. Přijďte se podívat na nejlepší český tenis a podpořit dobrou věc.

12. července 2020 od 17.00 hod. - Doors to the Citadel

Sdružení pro obnovu dobříšských varhan vás zve na mimořádný benefiční rockový koncert ve prospěch dobříšských varhan do Krmelce na Vlašku. Představí se vám nová rocková formace muzikantů z Dobříše „Doors to the Citadel“s rockovou a vlastní tvorbou. Vstupné dobrovolné.

15. července 2020 - Slavnostní otevření nově zrekonstruovaného francouzského parku

Zámek Dobříš k této příležitosti připravil v parku komentované prohlídky v pátek, sobotu a neděli. Dozvíte se nejen zajímavosti z historie, ale také uvidíte, co všechno se podařilo zrekonstruovat - zrestaurované sochy, bazénky a fontány, novou výsadbu a upravené cesty atd. Na komentované prohlídky je nutné se předem objednat.

15. července 2020 od 21.45 hod. - Vlastníci

Diváci se v tomto případě mohou těšit na české komediální drama z roku 2019. Příběh, který vychází ze hry Společenství vlastníků, nás přivede na schůzi a do společnosti různých lidí s odlišnými názory na dům, ve kterém bydlí. Někdo ho chce idealisticky zachránit, jiný vše jen komentuje, dalšího zajímá řádný průběh schůze…

24. - 25. července 2020 - Summer fest Dobříš

Tradiční hudební festival pořádaný kulturním domem v Dobříši je tentokrát stylově sladěn do jednotlivých dnů. V pátek to bude mladá výbušná směs indie-popu a elektroniky reprezentovaná skvělým slovenským DJským duem Malalata , osvědčenou kapelou Gang ala Basta a brněnskou kometou Ghost of You, která už stačila účinkovat na řadě prestižních festivalů doma i v zahraničí, jako jsou maďarský Sziget, Donauinsel fest ve Vídni či Eurosonic v Nizozemí. Sobota je pak ve znamení rock a reggae klasiky. Zahrají oblíbené kapely Švihadlo a Echt! A ještě před nimi rock-metaloví Lili Vilit...

25. července 2020 - Trans Brdy - Kolo pro život

Všichni malí i velcí nadšenci cyklistiky se sejdou na nejpopulárnějších závodech horských kol pro veřejnost, tentokráte při příležitosti čtvrté akce sezony – závodu Trans Brdy. Dobříš se tak stává novým útočištěm, kde své místo najde také celé zázemí závodu. Areál se všemi stánky v partnerské zóně, bohatý doprovodný program pro děti i dospělé po celý den, občerstvení a spoustu dalších aktivit.

Srpnovou zábavu nám opět odstartuje promítání letního Kina na kolečkách a tradiční dobříšské trhy, následovat bude velmi originální akce dobříšské knihovny s názvem Slam poerty night, mistrovství České republiky starších žákyň v tenise, tradiční cyklistický závod dvojic Day by Night Dobříš, čeká nás také Dobříšská šelma - jedna z největších modelářských výstav v České republice tohoto roku a celé prázdniny završíme prvním ročníkem Dobříšských pivních slavností.

5. srpna 2020 od 21.00 hod. - 3BOBULE

Oblíbenou vinařskou komedií a jejím v řadě již třetím pokračováním zakončíme letošní letní dobříšské kino. 3BOBULE jsou filmovou novinkou tohoto roku. Tentokrát se však hlavní postavy Klára a Honza po mnoha sklizních stali rodiči a jeden druhému se odcizili. Pro Kláru s Honzou nastává rozhodující čas vinařského roku – vinobraní. Honza se za dramatických okolností po letech setkává s kumpánem Jirkou. Ten se nadšeně hrne do návštěvy Moravy, aby pomohl se sklizní... Honza s Klárou mají však sami problémů nad hlavu.

8. srpna 2020 od 8.00 hod. - Dobříšské regionální trhy

Srpnové Dobříšské regionální trhy se uskuteční v čase od 8.00 do 12.00 hod. na náměstí Komenského a v části Mírového náměstí tzv. alejky.

8. srpna 2020 večer - Slam poerty night

Konečně další dobříšská Slam poetry night! Své originální, vtipné, jemné i brutální básně vám nabídnou dr. Filipitch, Pítro, Jeník, Vašek z Aše, Thea, Wysky, Pogo a Anna.

11. - 16. srpna 2020 - Mistrovství České republiky

Druhou největší tenisovou akcí tohoto roku, která bude v našem městě zorganizována, je mistrovství České republiky starších žákyň. Tento turnaj se po dvou letech vrací na dobříšské dvorce a přivítá 48 nejlepších hráček z celé České republiky.

15. srpna 2020 - CYKLO-MARKET Day by Night

Day by Night je adrenalinový štafetový závod dvojic na horských kolech. Jezdci se v něm střídají na 11 km okruhu v okolí Dobříše po dobu 7 hodin. Během závodu mají závodníci možnost zažít jízdu po stejné trati za světla i za tmy. Závod je součástí seriálu BRDMAN ADVENTURE.

22. srpna 2020 - Dobříšská šelma

Letošní ročník tradiční modelářské výstavy Dobříšská šelma bude výjimečný. Výstava se poprvé bude konat v prostorách zrekonstruované sportovní haly a má tak potenciál vynést Dobříšskou šelmu mezi největší modelářské výstavy v ČR. Už teď víme, že na ni zavítají špičkoví modeláři ČR.

28. srpna 2020 - Dobříšské pivní slavnosti 2020

Poslední srpnový pátek poteče v našem městě PIVO proudem. Chystají se totiž první Dobříšské pivní slavnosti! Program slavností začne od 16.0

0 hod. na náměstí Komenského a kromě piva nebude chybět ani živá hudba a další zábava. Prezentovat se zde budou hlavně menší regionální pivovary, které k nám přivezou ochutnávky toho nejlepšího z jejich sklepů. Město Dobříš zve tímto milovníky lahodného hnědého moku, ale také jídla a dobré zábavy ke společnému setkání na konci léta.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)