Dnes je sobota 17. duben, svátek má Rudolf.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

DNES: Největší modelářská výstava na Dobříši přivítá i veterány z Obořiště

přidáno: 22. 08. 2020

Sportovní hala Dobříš dnes hostí jednu z největších modelářských výstav, která se letos v České republice vůbec uskuteční. Bohatý program akce navíc podpoří i veteránisti mířící na 2. Sraz Auto Moto Veteránů do Obořiště.

Na DOBŘÍŠSKOU ŠELMU přijíždí špičkoví modeláři z celé České republiky

Letošní ročník tradiční modelářské výstavy Dobříšská šelma je výjimečný. Výstava se koná v prostorách zrekonstruované sportovní haly a bude jednou z největších modelářských výstavy u nás.

Od rána k dobříšské sportovní hale přijíždí modeláři a postupně zde vystavují své modelářské poklady. K vidění jsou stovky nejrůznější modelů. Letadla, lodě, vojenská technika, civilní technika, papírové modely, ale i další zajímavosti z oblasti sci-fi a nejrůznějších miniatur i figurek.

"Na Dobříš za námi přijeli opravdu špičkoví modeláři nejen z blízkého okolí a z Prahy, ale i ze západních a jižních Čech i vzdálenějších koutů republiky," říkají dobříšští modeláři.

Na místě výstavy dnes probíhají také workshopy:

  • Výroba vlastních obtisků (Luboš Vinař, APC Decals)
  • Povrchová úprava modelů aut – lak a karbon (Jan Merhaut, KPM Zdice)

Organizátoři Dobříšské šelmy se na Vás těší: "Přijďte obdivovat vystavené výtvory, popřípadě přineste modely vlastní, budeme se na vás těšit!"

Na místě si můžete pořídit také nové modely a jiné vybavení pro modeláře, které sem přivezli specializovaní prodejci.

Dobříšskou šelmu přijedou podpořit VETERÁNI

Podle pořadatelů by měli kolem 10:00 hod. před sportovní halu dorazit i veteránisti, kteří míří na sraz do nedalekého Obořiště. Podívaná to tady bude tedy neuvěřitelná.

Účastníci GT CUPu na Dobříšské šelmě dokonce udělí dvě speciální ceny:

  • Junior GT CUP
  • Senior GT CUP 

2. Sraz Auto Moto Veteránů, na který veteránisti míří se pak koná dnes od 13:00 hod. na fotbalovém hřišti v Obořišti.

Tady je pro dospělé i děti připravený bohatý zábavný program. Děti se mohou těšit na skákací hrad, střelbu ze vzduchovky, koníky a další. Po celé odpoledne bude probíhat hlasovací soutěž o „NEJ“ Auto Moto Veterána a každý se může zapojit do celodenní soutěže o voucher v hodnotě 10 000 Kč, od společnosti Chytrá Stínící Technika s.r.o.

Na místě samozřejmě nebude chybět ani občerstvení.

Skvělý program na dnešní sobotu, co říkáte???

autor článku: redakce DA