Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Dobříš: Co říkají majitelé malých obchodů po prvním týdnu znovuotevření?

přidáno: 16. 05. 2021

V pondělí 10. května přišla další vlna rozvolnění. Po dlouhých měsících se tak otevřely i menší obchody s oblečením, doplňky a dalším sortimentem také v Dobříši. Jak hodnotí jejich majitelé první týden znovuotevření po tvrdém lockdownu?

Většina majitelů menších obchodů musela uzavřít dveře pro své zákazníky už v prosinci loňského roku. Před znovuotevřením po více jak pěti měsících, je tak nyní čekal úklid, doplňování zboží, celkové kontroly provozoven a výměna aktuálních kolekcí. Všichni prodejci se však už nemohli dočkat, až budou moci opět potkat své zákazníky osobně. Společně také doufají, že už je znovu nikdo nezavře.

Na osobní setkání se zákazníky se těšila třeba i majitelka obchodu Kožená galanterie Dobříš Hanka Kolková.Už to bylo dlouhé a jsem moc ráda, že jsem opět mohla otevřít. Tenhle můj malý obchůdek je něco, co mě moc baví.“ A jak Hanka hodnotí první týden znovuotevření? „Lidé chodí průběžně, což je skvělé. Tu dlouhou dobu samozřejmě potřebujeme všichni dohnat a každý zákazník je pro nás všechny malé obchodníky velký dar. Navíc si teď užívám každé osobní setkání, tu možnost poradit s výběrem správné kabelky, peněženky a jiných doplňků přímo u mě v obchodě i jen to obyčejné popovídání si z očí do očí.“

Podobně se na své stálé i nové zákaznice těšily také majitelky obchůdku U Anděla strážce. „I v době, kdy byl náš obchod zavřený jsme se snažily komunikovat alespoň prostřednictvím sociálních sítí. Nové zboží jsme tak prezentovaly hlavně prostřednictvím fotek a doufaly, že už brzy i my budeme moci otevřít. Nic totiž nevynahradí ten osobní kontakt se zákaznicí, na kterém si zrovna v našem obchůdku zakládáme.“ V příjemném prostředí U Anděla strážce si nyní můžete pořídit nové kousky do vašeho šatníku každý den v týdnu. Pro jaro a léto 2021 tady mají parádní bazarové kousky i luxusní, elegantní, značkové šaty. U Anděla strážce zasáhla majitelky nepříjemně kromě epidemie také velká dopravní omezení v rámci oprav hlavní Pražské ulice přímo před jejich obchodem. „Popravdě řečeno je pro nás teď každý zákazník spásou. V prvním týdnu sem k nám zatím moc lidí nakoupit nepřišlo, ale věříme a doufáme, že se to zlepší.“

Novou jarní kolekci vyskladnily také paní prodavačky v butiku JKJ móda. „Zimní oblečení jsme vyměnily za jarní a letní kousky. Přišly nám nové a moderní šaty, máme krásné dlouhé sukně, bundy, kalhoty, trička, halenky i svetry a mikiny. Stačí si přijít vybrat." A jak navštěvovali zákazníci tento obchod? "Naše stálé zákaznice přicházejí průběžně a celkem chodí i další lidé. Doufáme, že to tak bude i dál."

Pokud si chcete nákup opravdu užít, jsou právě malé obchody tím pravým…

Menším obchodům přímo v centru Dobříše dnes nepomáhá v nelehké situaci ani uzavřená hlavní Pražská ulice ani slevové akce velkoobchodů. Ovšem pokud si chcete svůj nákup po dlouhé době opravdu užít, pak je právě návštěva malých obchodů s osobním přístupem tím pravým. Právě prodavači a prodavačky v místních knihkupectvích, parfumériích, obchodech s elektronikou, oblečením, módními doplňky nebo šperky vám rádi a ochotně pomohou najít to pravé pro vás, bez ohledu na čas.

Nakupujte v klidu a bezpečně

Samozřejmě všude jsou dodržovány rozestupy, dezinfekce a povinnost respirátoru. V dobříšských menších obchodech se zatím nesetkali s žádnými zástupy zákazníků, kteří by museli čekat ve frontách venku. I z tohoto důvodu je nákup v menším obchodě pro mnohé z nás příjemnější i bezpečnější.

Podpořme malé obchody, abychom neměli z centra Dobříše město duchů s prázdnými výlohami

Kolik obchodů v Dobříši ustojí tak dlouhé omezení, kolik se opravdu otevře a kdo své podnikání vzdá, se teprve ukáže. Na rozvolnění totiž stále čekají ještě další provozovatelé.

Jisté je, že každý, kdo si nyní nakoupí u místních malých prodejců si může připsat i dobrý skutek. Pokud tedy potřebujete nové oblečení, knihy, elektronku a dalších věci zkuste pro svůj nákup zvolit právě dobříšské obchůdky v centru města. Ano… nepřijedete přímo před obchod autem, ale projdete se pár desítek metrů a uděláte něco pro své zdraví. Možná zaplatíte o nějakou korunu navíc, ale získáte mnohem osobnější přístup a jednodušší řešení v případě reklamace. 

autor článku: redakce DA