Dnes je středa 8. únor, svátek má Milada.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Dobříš v posledním červencovém týdnu ožije velkými akcemi!

přidáno: 24. 07. 2022

Na polovině letních prázdnin se uskuteční v Dobříši hned dvě velké sportovní akce, které do města jistě přilákají stovky diváků. Mimo ně si navíc můžete užít druhé promítání letního Kina na kolečkách nebo nedělní Taneční čaje o páté.

Mistrovství České republiky

Na kurtech TenisCentra Dobříš odstartuje už v úterý 26. července 2022 další Mistrovství České republiky starších žákyň. O titul bude bojovat celkem 48 nejlepších hráček z České republiky, mezi nimiž uvidíme i současně nejvýše nasazenou hráčku a také loňskou finalistku - Elišku Forejtkovou. Finále mistrovského turnaje se pak odehraje na dobříšských kurtech v neděli 31. červenec 2022 od 9:00 hod.

Přijďte podpořit mladé tenisové naděje a podívat se na jejich výkony. Vstup je pro diváky je na všechny turnaje zdarma.

Po čem muži touží 2

Ve středu 27. červenec 2022 od 21:30 hod. můžete navštívit zámecký anglický park a užít si filmové promítání české komedie Po čem muži touží 2 pod letním nebem plným hvězd.

V prvním filmu se hlavní hrdina Karel Král ocitl v ženském těle. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou, psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Nejlepším lékem na životní trable je vyrazit s kamarádkou Marcelou na víno. Kroky opilé Ireny následně vedou do stanu vědmy Zoltany, kde vysloví osudové přání: Chci bejt chlap! Ráno se Irena probudí a ocitne se v podobné situaci jako Karel Král. Je v těle, které nenávidí, ale poté, co opadne prvotní šok, má možnost zjistit, jací muži vlastně doopravdy jsou.

V hlavních rolích hrají: Jiří Langmajer, Marek Taclík, Anna Polívková, Tereza Kostková, Leoš Noha, Radek Holub, Zuzana Kronerová, Ondřej Kavan, Pavel Šimčík, Oskar Hes a další.

17. ročník CACIT

Poslední červencový víkend se na Dobříši opět uskuteční také vrcholné klání sportovních kynologů u nás, Mezinárodní šampionát ve sportovní kynologii CACIT. Bezmála 70 závodníků z osmi zemí poměří své síly ve stopě, poslušnosti a obraně, třech disciplínách královské disciplíny kynologických sportů, sportovní kynologii. Jde o nejnáročnější odvětví sportování se psy.

Diváci uvidí od pátku 29. července do neděle 31. července 2022 závodníky předvádět disciplíny poslušnost a obranu, které se budou vždy pravidelně po hodině střídat. Mimo to bude po celou dobu konání závodu na stadionu k dispozici výborné občerstvení a možnost zakoupit si kynologické potřeby, krmivo nebo sportovní oblečení.

"O PSECH A SE PSY"

Součástí Mezinárodního šampionátu ve sportovní kynologii CACIT je již tradičně také program pro děti nazvaný „O psech se psy“. Pro děti budou na stadionu MFK Dobříš V Lipkách připraveny soutěže, skákací hrady a malování na obličej. Dětští diváci přijít pobavit na dětské odpoledne „O psech a se psy“, kde si budou moci porovnat své znalosti o psech a zasoutěžit o skvělé ceny. Organizátoři z dobříšského Pesoklubu navíc vzkazují, že pokud si pro plnění úkolů přivedete svého domácího čtyřnohého přítele, bude to skvělé.  

Dětské odpoledne s programem bude připraveno na sobotu 30. července od 13:00 do 17:00 hod.

Taneční čaj o páté

Nabitý týden v Dobříši uzavře tradiční setkání pro pokročilé nejen věkem… 

V neděli 31. července od 17:00 hod. se v Kulturním domě Dobříš v rámci Tančních čajů o páté můžete těšit na vystoupení nebo soutěže o volné vstupenky. Návštěvníky čeká příjemná hudba, možnost zatančit si, dát si něco dobrého a strávit příjemný večer společně s ostatními.

autor článku: redakce DA