Dnes je sobota 8. srpen, svátek má Soběslav,
je Mezinárodní den ženského orgasmu.

Z našeho města

DOBŘÍŠ: Nakažení nejsou, ale omezení platí a kulturní akce v květnu se ruší

přidáno: 23. 04. 2020

Přinášíme přehledně shrnuté informace k současné situaci v Dobříši. Přečtěte si, jaké aktuality zveřejnilo vedení města nebo jak to vypadá s kulturními akcemi a otevřením některých zařízení.

Město Dobříš informuje

Nouzový stav stále platí a stejně tak i většina pravidel s ním spojených. Od pondělí se však postupně začínají některá  omezení uvolňovat, což se projevuje i v Dobříši. Obnoveny jsou běžné úřední hodiny Městského úřadu, stále funguje také infolinka pro seniory a včera vedení města Dobříš oznámilo, že aktuálně se v našem městě nenachází žádný nakažený člověk koronavirem.

 • Včera Krajská hygienická stanice potvrdila uzdravení i u třetího případu nákazy Covid-19. Aktuálně je v Dobříši nula nakažených. V karanténě je k dnešnímu dni 7 osob.
 • Od 20. dubna 2020 byly obnoveny běžné úřední hodiny Městského úřadu: pondělí a středa 07:30–11:30 a 12:00–17:00, pátek 07:00–11:30 a 12:00–14:00. A to včetně pokladny, avšak za dodržení přísnějších hygienických pravidel a po předchozí telefonické nebo emailové domluvě.
 • Od dnešního dne fungují přední dveře autobusů v rámci Integrované dopravy Středočeského kraje. Přeprava zdarma již není poskytována, provozovatel preferuje bezhotovostní platbu jízdného.
 • Stále je v činnosti infolinka pro seniory, tel.  318 523 422, v pracovní dny v čase 9–15 h. Ve spolupráci se skautskými dobrovolníky Vám zajistíme obstarání nákupu či léků, případně dodání textilní roušky, pokud ji ještě nemáte.
 • Sběrný dvůr je otevřen každý den v čase 7–12 a 13–15 h, sobota 8–12 h. Přijímá všechny typy odpadů. Po dobu nouzového stavu jsou dovnitř pouštěna max. 2 vozidla současně.
 • Na těchto stránkách (zde) najdete katalog dobříšských podnikatelů. Podpořme je objednávkou zboží či služeb, aby nemuseli zavřít své provozovny.
 • Pokud chcete mít aktuální informace o dění v Dobříši, přihlaste se prosím k zasílaným novinkám na adrese http://dobris.hlasenirozhlasu.cz/. Budete pak dostávat informace na e-mail, případně SMS o aktualitách.
 • Nošení roušek je i nadále povinné všude tam, kde se můžete setkat s dalšími lidmi. Postupně dochází k uvolňování vládních nařízení. I nadále prosím používejme zdravý rozum.

Informace z Kulturního střediska Dobříš

„Ačkoli je situace ohledně epidemie poněkud optimističtější než před měsícem, stále platí zákaz pořádání kulturních a společenských akcí,“ informovalo vedení KD Dobříš.

Dobříšské májové slavnosti jsou zrušeny!!!

Do poslední chvíle organizátoři oblíbených květnových slavností doufali, že k úplnému zrušení akce nedojde. Za současné situace a platících omezení však pořádání tak velké akce opravdu reálné není. K rozhodnutí o zrušení akce tak, i dle očekávání veřejnosti, nakonec dojít muselo.

„Už před vypuknutím pandemie jsme měli program téměř hotový. Jako vždy se do něj měli zapojit místní školy, organizace, sportovní oddíly i umělci. Samozřejmě byli pozváni i profesionální umělci a těšili jsme se hlavně na zpěváka Janka Ledeckého se jeho kapelou Best Of nebo Circus problém,“ uvedla za KD Jindřiška Kastnerová.

Přesouvání slavností na podzimní termín se v tuto chvíli nejeví jako příliš reálné a spíše lze očekávat, že se s umělci organizátoři slavností domluví na příští rok.

Ruší se i další program Kulturního domu Dobříš

V souladu s vládním harmonogramem uvolňování restriktivních opatření, který byl zveřejněn 14. dubna 2020, jsme nuceni mimo tradičních Dobříšských májových slavností zrušit i květnový program kulturního střediska.

Konkrétně:

 • rušíme Divadelní festival ochotnických souborů (15. - 22. května 2020)
 • jsou zrušeny Dobříšské májové slavnosti (23. května 2020)
 • rušíme koncert veselé dvojky Vasilův Rubáš (30. května 2020)

Muzeum hraček a Depozit Muzea města Dobříše

Pokud situace dovolí, plánujeme za jasných pravidel otevřít od 25. května 2020 Muzeum hraček na zámku a obnovit služby Depozitu Muzea města Dobříše pro veřejnost.

„Upínáme se k termínu 8. června 2020, od kdy bychom snad za určitých, přesně definovaných podmínek mohli program opět nastartovat. Držme si palce, už se na vás v KD moc těšíme…,“ říká Jindřiška Kastnerová a doplňuje ještě informace a pozdrav:

„V závislosti na vývoj epidemiologické situace může být náš program aktualizován nebo doplněn. Mějte se všichni krásně, zůstaňte zdraví a optimističtí.“

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)