Dnes je pátek 21. únor, svátek má Lenka.

Z našeho města

Den Země v Dobříši na téma: „PO NÁS POTOPA?“

přidáno: 18. 04. 2019

Tradiční akce Den Země v Dobříši se uskuteční i v letošním roce a přinese zajímavý program pro malé i velké návštěvníky. Město Dobříš se tak opět zapojí do kampaně probíhající v rámci Národní sítě Zdravých měst ČR. Víme, co je připraveno!

Od pondělí 22. do neděle 28. dubna se město Dobříš přidá k mezinárodní kampani Den Země. V Dobříši slavíme Týden Země a během něj bude probíhat sběr, svoz a likvidace sesbíraného odpadu z veřejných prostranství a okolí města, do kterého se může zapojit i široká veřejnost. Dobrovolníkům budou poskytnuty gumové rukavice i pytle na odpad.

Chcete se aktivně zapojit?

Více informací k úklidu i organizaci samotné dostanete na odboru výstavby a životního prostředí města Dobříš u paní Harmanové, která celou akci zajišťuje, koordinuje a realizuje již 11. rok., e-mail: harmanova@mestodobris.cz., Tel.: 318 533 380,adresa: Mírové náměstí 1602, Dobříš (1. patro nad Penny Marketem).

Sladké odměny za největší (nejlepší) kuriozitu

Během úklidu si můžete i společně zasoutěžit. Tři kolektivy nálezců nejzajímavějšího předmětu získají sladké ocenění. Do soutěže se přihlásíte zasláním fotografie daného předmětu do 30. dubna na výše uvedený e-mail paní Harmanové.  

Den Země v pátek 26. dubna

Oslava Dne Země proběhne v pátek od 10:00 do 16:00 hod. na hřišti B. Němcové. Letos na aktuální téma „Po nás potopa?“. Hlavní organizátorka celé akce Ing. Alena Harmanová, vedoucí odboru výstavby a životního prostředí, ve spolupráci s mnoha dalšími zde připravila pro děti nejen z dobříšských škol a školek program, který přiblíží problematiku udržitelného rozvoje a ochrany životního prostředí.

Na programu je připraveno:

 • povídání o životním prostředí s děkanem a se studenty Fakulty technologie ochrany prostředí VŠCHT Praha
 • kvízy, otázky, drobné soutěže (Hnutí Brontosaurus)
 • Tonda Obal na cestách – propagace třídění odpadu (EKO-KOM, a.s.)
 • propagace sběru vysloužilých elektrospotřebičů včetně jejich sběru, výstava o recyklaci, nafukovací závodní dráha (Elektrowin, a.s.)
 • informace o myslivosti a lesní zvěři (Okresní myslivecký spolek Příbram)
 • všesportovní pohybové aktivity (Aerobik studio Orel Dobříš)
 • ptačí vystřihovánky, kvízy, rébusy a společné vytvoření Noemovy archy, tkaní na kolíkovém tkalcovském stavu (ZŠ Trnka)
 • výroba voskovaných ubrousků pro každodenní použití a další vychytávky, díky kterým lze produkovat méně odpadu (Čajovna Dobříš)
 • propagace Re-use (prodloužení životnosti výrobků) (Dokas Dobříš)
 • informace o naší vodě, kampaň #Nepetuj!, osvěžení Dobříšskou vodou a výhody Sodastream (Vodohospodářská společnost Dobříš)
 • zveme také na Wipe out koule, skákací hrad Kopačák a na mnoho dalších zajímavostí.

K této akci jsme se pro vás ptali na bližší informace hlavní organizátorky Ing. Aleny Harmanové, která nám bohužel sdělila, že nemá od vedení města oprávnění se k čemukoli týkající se úřadu veřejně vyjadřovat. Obrátili jsme se tedy s níže uvedenými otázkami přímo na paní starostku. Ani tady jsme však žádnou reakci neobdrželi.

 • Co symbolizuje letošní téma „Po nás potopa?“
 • V čem je letošní ročník od těch předchozích výjimečný?
 • Akce probíhá v rámci Národní sítě Zdravých měst ČR, ve které v minulých letech město Dobříš aktivně pořádalo i mnoho jiných akcí. Plánuje nové vedení města v této aktivitě pokračovat a pořádat více akcí pro širokou veřejnost, případně jakých a kdy?

Video z předešlého ročníku:

autor článku: Redakce DA