Dnes je čtvrtek 21. březen, svátek má Radek,
je Mezinárodní den zdravého spánku.

Z našeho města
Menubox
Restbox

V Dobříši bude vybudována nová cyklostezka!

přidáno: 19. 05. 2017

Město Dobříš usiluje o výstavbu nové cyklostezky. Kde by měla vzniknout a v jaké fázi jsou přípravy?

Nová cyklostezka by měla být vybudována mezi obcemi Dobříš a Stará Huť. Konkrétně se jedná o trasu vedoucí od dobříšského Kostela sv. Kříže. V minulých měsících prověřil odbor místního rozvoje majetkové vztahy k pozemkům kolem komunikace vedoucí do Staré Hutě. Následně navrhl celkem dvě možné koncepce na výstavbu cyklostezky.

První návrh zrealizování

První varianta zahrnuje cyklostezku, která by vedla na pravé straně komunikace, směrem do obce Stará Huť, vedoucí až za dálniční podjezd před Starou Hutí. Nicméně tyto pozemky jsou ve vlastnictví celkem šestnácti majitelů. Většina vlastníků, tedy přesněji jedenáct majitelů, vlastní pozemky po křižovatku, kde také končí chodník vedoucí z Prachandy. Zbylých pět majitelů vlastní pozemky směřující od křižovatky do Staré Hutě.

Druhá možnost realizace

Druhou variantou se nabízí vybudování cyklotrasy po levé straně vozovky, která by se posléze napojila na stávající chodník vedoucí od Prachandy, a poté by mohla pokračovat po pravé straně až do Staré Hutě. Počet vlastníku na levé straně je šest a následně je ještě sedm majitelů, kteří vlastní pozemky na pravé straně až do Staré Hutě.

Zvítězila druhá varianta

Po vyhodnocení byla upřednostněna levostranná varianta. Spolupráce s obcí Stará Huť již probíhá. Nicméně v současnosti bude nejdůležitější komunikace se samotnými vlastníky pozemků. Poté bude následovat zpracování dokumentace.

 

Kdy přesně se tedy budou moci cyklisté těšit z nové cyklostezky ještě není zcela jasné. Nicméně domluvy s vlastníky pozemků v současnosti probíhají a zdá se, že vše je na dobré cestě.

autor článku: Kamila Paulová