Dnes je úterý 17. květen, svátek má Aneta,
je Mezinárodní den proti homofobii.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Chcete v Dobříši relaxovat? Jděte do centra. Brodce se totiž brzy zastaví

přidáno: 04. 01. 2022

Vedení města Dobříše na svém posledním zasedání zastupitelů přijalo navržený rozpočet pro rok 2022. S ním samozřejmě souvisí řada příjmů a výdajů a nových projektů. Svůj názor na některé projekty vedení města Dobříše, komunikaci s občany a plány pro letošní rok v tomto příspěvku komentuje paní Helena Kahounová.

Zdravím vás všechny, milí Dobříšáci,

konečně jsme se dočkali dokončení stavby Mírového náměstí a Pražské ulice. Všichni jsme byli  zvědaví, jak bude dílo vypadat. Alejka na Mírovém náměstí získala větší prostor, bude zde radost posedět, parkování aut je zde omezeno. Jak je řešena světelná křižovatka, nechám na řidičích.

Na posledním zasedání zastupitelů byla oznámena rekonstrukce Komenského náměstí. Vyhrála patrně nejnižší nabídka za 34 mil. Kč. Bude to klidová zóna, kde nebudou parkovat auta. Trhy včetně stánků a aut trhovců tam ale budou. Sice se odstraní lípy, které tady rostou desítky let, ale nebojte, unikátní systém výsadby nových stromů zajistí jejich růst alespoň 15 let.

Další klidné místo na relaxaci s knihou je u knihovny. A nově máme také relaxační zónu v novém parčíku, který vznikl v prostoru po budově kina.

Klidového prostoru jr opravdu hodně, radím vám méně seďte a více choďte a sportujte.

Město je finančně zadlužené, aby zvládlo své plány

Na prosincovém zasedání zastupitelů byl navíc navržen a schválen k prodeji dům, ve kterém sídlí Policie ČR a celkem 8 malometrážních bytů. Jeho odhadní cena je prý 26 mil. Kč. Také tento čin radnice se opozici nelíbil, obecní majetek by se podle ní prodávat neměl. Škoda, že radnici nenapadlo místo drahé rekonstrukce Komenského náměstí zrekonstruovat byty pro sociální bydlení.  Pro prodej domu byli však všichni přítomní z ODS a ostatní koaliční zastupitelé, včetně pana starosty, takže toto bylo schváleno.

Víte, jak to bude s oblastí Brodců?

Již před letními prázdninami projednávalo zastupitelstvo chatovou oblast Brodce. Na zastupitelstvu bylo řečeno, že o situaci budou seznámeni občané Dobříše. Bohužel jsem ještě koncem  prosince  žádné  informace k tomuto problému nezjistila, a to si myslím, že dění ve městě sleduji aktivně. Překvapila mne informace o veřejném projednání na webu města a jeho sociálních sítích. Jednat se však bude online, a to už 6. ledna 2022. Názor na takto rychle svolané veřejné projednání, o kterém se ani náhodou nemohou dovědět starší spoluobčané (a ti co nejsou na Fejsbuku), si už asi udělejte každý sám. Zastupitelstvo mělo přeci možnost zadat článek s informacemi do redakce Dobříšských listů. Proč to neudělalo?

Obávám se, že mnoho lidí pak jen zjistí, že oblast Brodců se zastaví, bez vyjádření většiny občanů

Nad zamítnutým prodejem malého pozemku panu Průšovi, zůstává jen rozum stát...

Na jednom z posledních zasedání zastupitelstva byl zamítnut prodej pozemku cca 200 m2 panu Průšovi. Je to pán, který 25 let pracoval jako kronikář a archivář města Dobříše. Byl druhým občanem po roce 1989, kterému bylo uděleno Čestné občanství města Dobříše. K tomuto čestnému titulu dostal od města 12 let starý fotoaparát. Sestavil historické kalendáře Dobříše od roku 921.

Pana Průši si vážím, proto se divím, že mu prodej nebyl umožněn, přestože se snažil dokázat, že pozemek k jeho pozemku patří.

Naše bývalá paní starostka Vlnasová a ti co nepochází z Dobříše by si historické kalendáře měli přečíst, aby pochopili, proč Dobříš máme rádi a proč nám na Dobříši záleží.

autor článku: Helena Kahounová