Dnes je čtvrtek 8. červen, svátek má Medard,
je Mezinárodní den oceánů.

hudební festival Dobříš

Červnové KURZY SEBEOBRANY s Michalem Janouškem pro ženy a seniory ZDARMA

přidáno: 21. 05. 2021

Právě ženy a senioři jsou často oběťmi násilných činů a zlodějů. Město Dobříš tak i tento rok ve spolupráci s instruktorem bojových sportů a sebeobrany Michalem Janouškem nabízí kurzy zdarma zaměřené právě na efektivní obranu v případě útoku násilníkem.

Základním principem sebeobrany je, že útočník bude vždy větší a silnější, takže jeho agresi musíme překonat pomocí dobře naučených reflexů a splněním základních principů. Sebeobranu Krav Maga & KAPAP realizuje v ČR organizace KAPAP CZECH pod vedením hlavního instruktora Michala Janouška, který bezplatné červnové kurzy pro ženy a seniory povede. Pan Janoušek se cvičení bojových umění a sportů věnuje už více jak 25 let. Učil na Slovensku, v Polsku, Londýně, Izraeli a Guatemale. Pan Janoušek dělá kurzy pro Policii a Armádu ČR, charitu, školy, seniory, letní tábory apod. – pro každého, kdo má zájem se v této oblasti efektivně vzdělávat. V rámci kurzů je využita takzvaná izraelská sebeobrana Krav Maga & KAPAP, což je systém vysoce funkční sebeobrany pro každého. Tato sebeobrana je vhodná právě i pro rizikové skupiny jako ženy či senioři, protože není založena na hrubé síle.

V kurzech se naučíte základní principy sebeobrany a sebeochrany – vyzkoušíte si reakce na typická napadení, dozvíte se praktické rady, jak se preventivně chránit před agresí a napadením.

Kurz sebeobrany žen

Ženy jsou snadným cílem násilníků, ať už těch blízkých, nebo zcela náhodných. Cílem kurzu je probrat prevenci proti napadení ženy a jak správně reagovat na případné násilí. Zaměříme se na modelové situace a nácvik správných reakcí.

Kurz sebeobrany pro ženy se uskuteční v neděli 6. června 2021 od 13:00 do 14:30 hod. v anglickém parku.

Kurz sebeobrany pro seniory

Senioři jsou rizikovou skupinou a snadným cílem pro napadení a okradení. Kurz sebeobrany pro seniory bude úvodním vstupem o tom, jak se preventivně takové situaci bránit, jak na takovou situaci správně reagovat. Trénink bude postaven tak, aby nebyl závislý na fyzické kondici dotyčného.

Kurz sebeobrany pro seniory se uskuteční v neděli 6. června 2021 od 14:30 do 15:30 hod. v anglickém parku.

Kontakt pro zájemce:

Kurzy jsou v rámci prevence kriminality hrazeny z rozpočtu města Dobříše. V případě zájmu si prosím rezervujte termín telefonicky nebo e-mailem: manažerka prevence kriminality Mgr. Eva Přibylová.

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)