Dnes je neděle 24. květen, svátek má Jana,
je Evropský den parků.

Z našeho města

Komu bude v letošním roce předána Cena města Dobříše?

přidáno: 08. 08. 2018

Zastupitelstvo města Dobříše odsouhlasilo jména osobností, kteří obdrží v září Cenu města, která má již dlouholetou tradici. Cenu za rok 2017 si převezmou hned tři ocenění, o kom je tu řeč?

V minulém roce byly celkem rozdány dvě Ceny města Dobříše za rok 2016, a to paní Haně Rysové, fotografce a spoluautorce mnoha knih a poté si cenu převzali také manželé Colloredo-Mannsfeldovi.

Letos budou oceněny tři osobnosti

Zastupitelstvo města Dobříše na svém jednání začátkem července schválilo celkem tři osobnosti, kteří budou v září oceněny. Cena města Dobříše za rok 2017 bude předána panu Karlu Kloudovi za celoživotní významnou činnost v oblasti sportu a kultury, panu PhDr. Jaromíru Žákovi za významnou činnost v oblasti výchovy a vzdělávání a panu Vladimíru Procházkovi za celoživotní významnou činnost v oblasti kultury.

V rámci ocenění byla schválena i finanční odměna

Součástí ocenění je také finanční odměna ve výši 10 000,- Kč., kterou osobnosti v rámci udělení cen obdrží.

Kdy a kde budou ceny předány

Ceny města Dobříše za rok 2017 budou předány v sobotu 22. září od 19:00 hodin tak jako každým rokem v Zrcadlovém sále dobříšského zámku. Večerem bude provázet paní Zdeňka Žádníková Volencová. Po předání cen bude pro přítomné připraven koncert v podání Inflagranti.

autor článku: Redakce DA