Dnes je úterý 4. říjen, svátek má František,
je Mezinárodní den zvířat.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

FOTO: BASKET na Dukeláku 2022: Skvělý turnaj s tvrdými, ale férovými zápasy

přidáno: 15. 07. 2022

Letošní basketbalová výzva města Dobříše přilákala na Dukelák celkem osm skvělých týmů a nouze nebyla ani o diváky. Jak turnaj probíhal a který tým nakonec tvrdý boj vyhrál?

V pořadí 2. ročník basketbalového turnaje na Dukeláku v Dobříši se nesl ve skvělé atmosféře, o kterou se postarali hlavně hráči.

Jak vlastně tahle sportovní akce vznikla prozradil starosta Dobříše Pavel Svoboda: „Nápad na basketbalový turnaj vznikl před dvěma roky, kdy si obyvatelé domů kolem Dukelského náměstí stěžovali na hlučnou hudbu z hřiště. Nakonec jsme se dohodli, že provozní řád upravíme tak, aby se na tomto hřišti sportovalo, ale bez hlasité hudby. Nechceme ale jen něco zakazovat, proto součástí dohody s obyvateli kolem hřiště bylo, že jednou za rok uspořádáme sousedský turnaj. I s muzikou.“

Letošní Basket 3x3 na Dukeláku se povedlo odehrát i přes ne zrovna příznivé počasí až do úplného konce a všichni hráči ukázali, že když jsi nadšený pro hru, nevadí ani extrémní podmínky.

Od prvního zápasu bylo na Dukeláku na co koukat

V dobříšském basketbalovém turnaji proti sobě nastoupilo celkem osm opravdu výborných týmů a jelikož se hrálo vždy 10 minut a dál postupoval jen vítěz, byl to od prvního zápasu celkem boj. Chvílemi tvrdá hra přinesla zajímavé souboje, povedené zákroky i profesionální kličky a perfektní koše, které ocenili nejen soupeři mezi sebou, ale i diváci všech věkových kategorií.

„Ve městě se koná řada akcí pro děti nebo pro dospělé. Basket 3x3 je od počátku cílen na dospívající, pro které je nabídka omezená. Proto je účast na turnaji od 15 let a v této věkové kategorii byla i velká část hráčů. Zahrát si však může každý, věk ani dovednost nerozhoduje. Přímo na místě tak z náhradníků a diváků vznikl osmý tým,“ řekl starosta Pavel Svoboda, který si v turnaji zahrál se svým týmem z radnice.

Na dobříšskou betonovou plochu letos proti sobě nastoupili profíci i amatéři a bylo vidět, že všechny tahle hra opravdu baví. Mladší kluci, starší chlapi, ale i dvě slečny, ti všichni předvedli tvrdé, ale férové souboje.

„Počasí si s námi trochu pohrálo. Naštěstí všechny zápasy až na ten poslední mohly být odehrány v mezeře mezi přeháňkami. Mám velkou radost, že většina hráčů byli právě mladí muži a ženy z Dobříše a okolí. Herní systém je rychlý a nekompromisní. Hraje se "pavouk", do kterého jsou týmy nasazeny podle úvodního losování, takže slabší týmy (jako třeba ten náš) vypadávají po jednom odehraném zápase. Turnajem tak do dalších kol postupují lepší týmy. Včera byl k vidění opravdu pěkný basketbal a některé akce si zasloužily potlesk nadšených diváků,“ dodal k turnaji Pavel Svoboda.

Mimo skvělou sportovní akci tady bylo taky vidět, že tyhle party nejsou žádní gauneři, jak si mnohdy veřejnost myslí. Tady je totiž přesně opak pravdou. Tyhle kluky a holky prostě baví basket, sport a dobrá zábava a pokud se mezi nimi objeví někdo, kdo dělá „bordel“ jasně mu dají najevo, že takhle ne…

A kdo Basket 3x3 na Dukeláku 2022 vyhrál?

Ze základního kola postoupily týmy: Vyšehrad, RPT, Leklý ryby a Green gang. O první místo se mezi sebou ve férovém souboji utkali hráči z týmu Vyšehrad a RPT, o třetí místo pak bojovali Leklé ryby a Green gang.

Souboj o první místo nakonec vyhrál tým Vyšehrad, který nastupoval proti favoritovi z loňského roku v čele s Matějem Velebilem. Zápas to byl velmi vyrovnaný a hráči i hráčky bojovali o každý bod do poslední vteřiny.

Poslední zápas turnaje o třetí místo se odehrával opravdu za extrémního počasí. Tým Leklých ryb a Green gang hrály proti sobě za silného větru a hustého prudkého deště, ale ani na vteřinu svůj tvrdý souboj nevzdaly. Třetí místo nakonec vybojoval Green gang.

Vítězné týmy si pak z rukou starosty Pavla Svobody a místostarosty Tomáše Vokurky převzaly ceny, mezi kterými nechyběl ani basketbalový míč. Skvělá sportovní akce bavila opravdu všechny a tu správnou atmosféru jí dodávala i hudba, kterou pro turnaj zajistil Honza Lorenc a vhod přišla všem přítomným i dobříšská Vodovoda, kterou přivezla VHS Dobříš.

Basketbalový turnaj na Dukeláku se v Dobříši chytl a tahle akce se tak jistě stane jednou z tradičních sportovních událostí léta, což potvrdil i starosta Pavel Svoboda: „Těším se na příští ročník. Doufám, že sousedé z domů kolem hřiště postaví také jeden tým a všichni si Basket na Dukeláku opět užijeme.“

KOMPLETNÍ FOTOALBUM z celého turnaje naleznete ZDE - na facebookovém profilu Města Dobříše. 

autor článku: redakce DA (zdroj: www.mestodobris.cz)