Dnes je pondělí 8. březen, svátek má Gabriela,
je Mezinárodní den žen.

dobrisskoaktualne.cz/z-naseho-mesta

Aktuální informace k výstavbě nového obchodního centra v Dobříši

přidáno: 21. 01. 2021

Výstavba nového obchodního centra v Dobříši jde do finále. Komplexu obchodů, který vzniká na jižním okraji města, bude vévodit supermarket Billa s více jak 8 000 zahraničními, českými i regionálními produkty. Dalších pět prodejen doplní pro zákazníky nabídku v oblasti elektro, drogérie, zdraví, potřeb pro kuřáky a chovatele zvířat.

Výstavba nového obchodního centra v blízkosti hlavní ulice Příbramská v Dobříši byla zahájena v červnu loňského roku. Doslova na zelené louce tady od té doby velmi rychle roste stavba jednoduchého komplexu obchodů s novým příjezdem, parkovištěm a chodníky. Celý projekt je financován soukromým investorem, který má s takovými stavbami zkušenosti a ve spolupráci s obchodním řetězcem supermarketů Billa takto realizuje už několikátou výstavbu v České republice.

Obchodní řetězec Billa na rozdíl od své konkurence nedisponuje vlastními stavbami. Prostory pro své prodejny si pouze dlouhodobě pronajímá. Výstavbu obchodních komplexů pro Billu tak řeší developer, který s vedením společnosti takto spolupracuje už několik let. Většinou je to prý právě investor stavby, který přichází s novou nabídkou. V Dobříši tomu však podle slov zástupce supermarketu Billa bylo jinak.

„Výstavba supermarketu Billa v Dobříši byla naše vlastní akvizice. Vytipovali jsme si místo, našli pozemek, zkontaktovali jeho majitele a následně se domluvili s developerem, který pro nás nyní realizuje výstavbu prodejny o velikosti 1300 m2,“ upřesnil nám zástupce supermarketu.

Proč si obchodní skupina REWE Group vlastníci Billu i Penny Market vybrala právě Dobříš?

Supermarkety Billa patří stejně jako Penny Markety pod nadnárodní obchodní skupinu REWE Group. Tento koncern, kterému kromě sítí supermarketů patří například televize, cestovní kanceláře a další specializované obchody, má okolo 450 tis. zaměstnanců a stále se rozšiřuje.

Ve svém portfoliu má diskontní obchody, supermarkety i hypermarkety s plným sortimentem. Právě levnější diskont v podobě Penny Marketu je podle studií cílem nakupujících v horších dobách, zatímco v Bille lidé nakupují zejména, když se jim daří lépe. Vedení REWE Group tak mělo zájem právě v Dobříši pokrýt obě tyto nabídky.

Jedním z hlavních důvodů výstavby supermarketu Billa právě u nás byl také fakt nečekaně dobrého obratu této prodejny v Mníšku pod Brdy. „Vzhledem k přetíženosti supermarketu v Mníšku jsme hledali další vhodné místo v jeho okolí, kde by bylo možné novou Billu otevřít. Dobříš byl jednoznačně nejlepší volbou, přestože nám třeba utrpí obraty v místních Penny Marketech nebo v samotné mníšecké Bille, věříme, že prodejna zrovna na tomto místě bude mít úspěch,“ prozradil nám zástupce společnosti.

Otevření nového obchodního centra proběhne na konci března letošního roku

Nové obchodní centrum v čele se supermarketem Billa by se veřejnosti mělo otevřít nejpozději na konci března 2021.

Billa tak v Dobříši otevře svou 1. prodejnu v tomto roce a celkově již 246. v rámci České republiky. „Na 1300 m2 zde zákazníci najdou náš tradiční sortiment s celkem 8 000 produkty včetně těch regionálních a sezónních. Věříme, že mnoho z těchto produktů lidem v Dobříši chybí a nabídku naší prodejny uvítají,“ říká zástupce sítě supermarketů Billa a zároveň prozrazuje, že nájemní smlouvu s developerem společnost uzavřela na 22 let. V úspěšný obchod v Dobříši tak vedení společnosti opravdu věří.

A takhle nějak by mohlo nové obchodní centrum v Dobříši vypadat po jeho dokončení

Nové zaměstnance hledá Billa už nyní

Nové zaměstnance chce vedení společnosti najít přímo v Dobříši a jeho okolí. Aktuálně tedy pro novou prodejnu nabízí pracovní místa na pozice:

  • prodavač/ka lahůdek,
  • prodavač/ka – pokladní,
  • vedoucí úseku ovoce/zelenina, 
  • skladník.

Více informací naleznete zde.

 

Jaké další obchody v novém dobříšském obchodním centru najdete?

V areálu nového komplexu budou otevřeny i další obchody. Konkrétně se bude jednat o prodejnu Planeo Elektro, drogérii Teta, lékárnu, obchod s tabákovým sortimentem a zverimex. Podle neoficiálních informací redakce byl pro provoz lékárny na tomto místě osloven jeden z již fungujících provozovatelů lékárny v Dobříši. Obchod s potřebami pro kuřáky by měla provozovat jedna z velkých společností specializující se právě na toto odvětví. Stejně tak tomu má být u obchodu s chovatelskými potřebami. Konkrétní firmy a názvy obchodů se nám zatím zjistit nepodařilo.

K novým obchodům se dostanete pohodlně a bezpečně autem i pěšky

K prodejnám už se nyní buduje přístup jak pro motorová vozidla, tak i pro pěší. Vzhledem k bezpečnosti se tak v místě u benzinové pumpy rozšíří Příbramská ulice. Zde vznikne obousměrný vjezd i výjezd z obchodního centra, tedy vlastně křižovatka. Přístup pro pěší je řešen ze severní části dostatečně širokým chodníkem. Ten je budován tak, aby v budoucnu vyhovoval plánované výstavbě kruhového objezdu v tomto místě.

Stavbu nového obchodního centra pro vás pravidelně sledujeme a fotíme. Už v březnu po jejím dokončení, vám tak přineseme unikátní časosběr této výstavby. Sledujte nás na facebooku Dobříšsko aktuálně, z. s. a nic vám neunikne.

autor článku: redakce DA