Dnes je neděle 14. srpen, svátek má Alan.

hudební festival Dobříš

Adventní trhy v Dobříši nabídnou vánoční atmosféru s vůní exotiky

přidáno: 25. 11. 2021

První adventní neděli ožije centrum města Dobříše regionálními trhy, které svým návštěvníkům nabídnou tradiční a oblíbené produkty, ale i vánoční dekorace, cukroví a další originální výrobky. Sváteční atmosféru dodá akci živá hudba muzikantů s lidovými nástroji a o vůni exotiky se postará tropické ovoce z Afriky.

Stánky s regionálními výrobky zaplní první adventní neděli v tomto roce náměstí Komenského a Mírové náměstí v Dobříši. 

Návštěvníci se mohou těšit na tradiční zboží. K dostání bude pečivo, zavařeniny, ovoce, zelenina, uzeniny, ale i bižuterie, oblečení a další produkty. Na letošním adventním trhu nebudou samozřejmě chybět vánoční dekorace v podobě adventních věnců nebo svícnů, k dostání bude také svařák, cukroví, ale i vánoční formičky nebo jiné produkty. Celkem by mělo na trh dorazit 56 trhovců z Dobříše a jeho okolí. Na trhu zahraje a zazpívá také oblíbený Dobříšský pokleslý orchestr lidových nástrojů.

„Stánky se zbožím budou rozmístěny nejen na náměstí Komenského, jak je dobrým zvykem, ale abychom docílili rozestupů mezi stánky a vytvořili dostatečný prostor, bude využito i Mírové náměstí,“ upřesnila hlavní organizátorka trhů Radka Brožová.

Adventní regionální trh města Dobříše navíc doplní Africké trhy, které nabídnou tropické ovoce, vypěstované drobnými ugandskými farmáři. Ochutnat budete moci čerstvé ovoce, sušené ovoce, dálkami vonící koření ze Zanzibaru, extra kvalitní čaj, džemy a mnoho dalšího.

V rámci dopoledního trhu proběhne také setkání účastníků a vyhlášení výsledků podzimní výzvy 10 000 kroků za město Dobříš. Do říjnové výzvy se za Dobříš zapojilo celkem 253 jednotlivců (z toho 211 aktivních) a 27 týmů (z toho 21 aktivních). Ti společně od 1. do 31. 10. 2021 zdolávali denně i stovky kilometrů. Právě díky nim naše město zazářilo i v podzimní výzvě a ve všech třech kategoriích a obsadilo stupně vítězů.

Dobříšský adventní regionální trh se uskuteční v neděli 28. listopadu 2021 od 8:00 do 12:00 hod. na náměstí Komenského a části Mírového náměstí.

V rámci adventního trhu budou respektována také veškerá opatření nařízená Ministerstvem zdravotnictví ČR.

autor článku: redakce DA