Dnes je pondělí 25. květen, svátek má Viola,
je Mezinárodní den ztracených dětí.

Z našeho města

Doosan Bobcat EMEA v Dobříši rozšiřuje průmyslový areál

přidáno: 28. 09. 2018

Doosan Bobcat EMEA, jeden z největších zaměstnavatelů v regionu, dále rozšiřuje své aktivity v České republice. Aktuálně investuje do stavby nové administrativní budovy, která rozšíří dobříšský areál. Vznikne tak ucelený komplex, kde vedle výrobního závodu, vývojového centra a školícího střediska vznikne i nová centrála společnosti pro Evropu, Blízký východ a Afriku (EMEA).

Nová budova poskytne 3300 m2 kancelářské plochy pro 200 zaměstnanců od vedení společnosti až po zákaznickou podporu. Součástí bude i 210 nově vzniklých parkovacích míst. Předpokládaný termín uvedení do provozu je v průběhu roku 2019.

V České republice pracuje v rámci Doosan Bobcat EMEA 1200 zaměstnanců z 27 zemí. Firma nabízí pracovní příležitosti nejen dělníkům nejrůznějších profesí, ale také inženýrům, konstruktérům, pracovníkům logistiky či zaměstnancům oddělení jako jsou například Finance, HR, IT, nebo Marketing, kteří mají mimo výroby a vývoje na starosti i obchod a podporu produktů Bobcat v 75 zemích regionu EMEA.

V Dobříši se vyrábí zhruba polovina globální produkce strojů Bobcat, které jsou exportovány do celého světa. Nejznámější jsou kompaktní bagry a smykem řízené nakladače (v této kategorii Bobcat zajišťuje více než polovinu světové produkce). Stroje Bobcat jsou k vidění při práci i v rámci výstavby nové budovy. Firma Doosan Bobcat působí na Dobříši dlouhodobě. V roce 2007 byl postaven nový závod se školícím střediskem, v roce 2014 pak zbrusu nové vývojové centrum.

autor článku: Pavel Svoboda | Doosan Bobcat