Dnes je úterý 22. září, svátek má Darina,
je Mezinárodní den bez aut.

Sport

přidáno: 19. 08. 2020

Ve druhém srpnovém týdnu od 10. do 16. srpna 2020 se v tenisovém areálu TenisCentra Dobříš konala největší akce letošního roku této sportovní organizace, a to již druhé Mistrovství České republiky starších žákyň.

Zahájení mistrovského turnaje proběhlo v klubovně TenisCentra Dobříš

Celý turnaj začínal už v pondělí 10. srpna 2020, kdy se konalo slavnostní losování turnaje na dobříšských dvorcích V Lipkách. Během dne probíhaly v areálu přípravy na večerní losování, ale bohužel těsně před začátkem této akce prošla přes Dobříš silná bouřka, a los tak nakonec proběhl v tenisové klubovně.

Slavnostní losování proběhlo za přítomnosti mistra českých houslí

Slavnostním losováním prováděla herečka Dejvického divadla Zdeňka Žádníková a k poslechu zahrál i český houslový virtuos Jaroslav Svěcený. Slavnostní los probíhal také za přítomnosti bývalého profesionálního tenisty Davida Prinosila.

První tenisová kola a průběh turnaje

V úterý začala první kola mistrovství. Během celého turnaje mohli diváci vidět opravdu krásný tenis. Do nedělního finále se pak probojovala Tereza Valentová a Laura Samsonová. Laura si místo ve finále opravdu doslova vybojovala, neboť téměř každý zápas vyhrála až v rozhodující třetí sadě.

Finálový zápas ve velkém stylu

Před začátkem finálového utkání byly hráčky přivezeny do areálu luxusním vozem a představeny divákům, kteří je po celou dobu zápasu povzbuzovali a dodali utkání ještě větší důležitost.

O VÍTĚZCE ROZHODL AŽ TŘETÍ SET,

ve kterém byla šťastnější Tereza Valentová a stala se tak novou Mistryní České republiky pro rok 2020.

Po skvělém závěrečném utkání proběhlo očekávané slavnostní vyhlášení výsledků, kterého se účastnili také partneři celého Mistrovství České republiky starších žákyň v Dobříši a starosta města Pavel Svoboda.

V úplném závěru celé této jedinečné sportovní akce proběhla tisková konference, kde hráčky odpovídaly na otázky ředitele turnaje Martina Berana. Ten také poděkoval všem partnerům turnaje a lidem, kteří pomohli tuto jedinečnou akci uspořádat.

autor článku: Eliška Beranová - TenisCentrum Dobříš (redakčně upraveno)