Dnes je pondělí 25. březen, svátek má Marián.

Sport
Menubox
Restbox

Sport a kultura nás spojuje - akce za obnovu dobříšských varhan

přidáno: 10. 10. 2016

Akce, která se uskutečnila 18. září 2016 v Městské sportovní hale, měla za cíl přispět na sbírku pro obnovu dobříšských varhan. Díky nápadu a nadšení pro dobrou věc, se tak povedlo propojit kulturu se sportem a navýšit finanční prostředky pro obnovu kostelních varhan v Dobříši o nemalou částku.

Do sportovní haly v Dobříši se v září vrátila starořecká olympijská myšlenka harmonie těla a ducha – kalokagathia. Mladí florbalisté všech věkových kategorií během dne předváděli své umění v přátelských utkáních na podporu projektu obnovy dobříšských varhan. V zápasech s hostujícím oddílem Sport Eden Beroun zvítězili naši florbalisté TJ Sokol Dobříš Elévové 11:1 a družstvo Dorost Dobříš porazilo družstvo Berouna 9:3. Jednotlivé zápasy pak byly proloženy vystoupeními cvičenek Aerobic Studio Orel Dobříš.

Městskou sportovní halu ovládla opravdu přátelská nálada, při které nechyběla radost z pohybu a hry. Diváci fandili a kluci bojovali o každý gól naplno. Holky z aerobiku se nebály zapojit se do akce se vším všudy, chytit do ruky florbalové hokejky a nastoupit proti ostříleným florbalistům.

Sdružení pro obnovu dobříšských varhan děkuje všem florbalistům, cvičenkám a divákům za podporu. Poděkování patří i organizátorům soutěže Mgr. Michalovi Cibochovi a Ing. Denise Havlíčkové za uspořádání této ušlechtilé akce. Na dobrovolném vstupném bylo vybráno 5 008 Kč, které byly připsány na transparentní účet pro dobříšské varhany.

autor článku: Redakce DA