Dnes je čtvrtek 19. září, svátek má Oleg.

Sport
Menubox
Restbox

Orientační závod v atraktivním prostoru u Nového Knína

přidáno: 20. 09. 2018

Další ze série orientačních závodů pořádaných OK Dobříš se koná v září, tentokrát poprvé přímo na kraji Nového Knína. Závod je součástí krajského poháru, připravené jsou ale i tratě pro veřejnost a začátečníky, včetně nejmenších dětí.

Oddíl sportů v přírodě OK Dobříš patří mezi nejaktivnější oddíly ve středočeském kraji a jako takový uspořádal v posledních letech už několik velkých sportovních akcí přímo v lesích okolo Dobříše. Letošní závod krajského poháru se ale poprvé uskuteční v sousedním Novém Kníně.

Závodit mohou i začátečníci

Připraveny budou tratě jak pro zkušené závodníky, které se liší podle věku od zhruba 6 až do 70 let, tak ale i pro malé děti s doprovodem rodičů a pro úplné začátečníky v kategorii příchozích. Pro ty budou navíc k dispozici pořadatelé, kteří ochotně vysvětlí, jak si s mapou a tratí v lese poradit.

Závod se uskuteční již tuto sobotu

V centru závodu v areálu Oplocenka na kraji Nového Knína budou pak i stánky s lákavým občerstvením, které po závodě jistě přijde vhod, a také velké dětské hřiště se spoustou prolézaček pro děti, které neunaví jejich závod. Říká se, že orientační běh je zábavný a pestrý sport pro celou rodinu. Na závodě u Nového Knína se o tom každý příznivec sportování v přírodě může přesvědčit osobně. Akce se koná v sobotu 22. září od 10:00 hod., všechny potřebné informace najdou zájemci na internetových stránkách OK Dobříš.

Lesu a sportu zdar!

autor článku: OK Dobříš | oddíl sportů v přírodě