Dnes je neděle 22. září, svátek má Darina,
je Mezinárodní den bez aut.

Sport
Menubox
Restbox

Exkluzivně: Královna českého aerobiku Olga Šípková míří do Staré Hutě

přidáno: 25. 08. 2019

Cvičební show s Olgou Šípkovou ve Staré Huti se uskuteční už 11. září 2019! Aerobik studio Orel Dobříš přiváží tuto ikonu českého sportovního světa, dvojnásobnou mistryni Evropy ve sportovním aerobiku žen, čtyřnásobnou mistryni České republiky a mistryni světa, k příležitosti oslav 15. let studia.

Olga Šípková je osobnost, která je neodmyslitelně spojena nejen v České republice s aerobikem. Už od malička jí sport bavil a díky rodičům jím doslova žila. Vystudovala tak FTVS UK se specializací na moderní gymnastiku a mezi tím zvládla porodit i svého prvního syna Michala.

Olga Šípková, za svobodna Svatoňová je naší dvojnásobnou mistryní Evropy ve sportovním aerobiku žen z let 1995 a 1997, čtyřnásobnou mistryní České republiky mezi lety 1993 až 1998 a mistryní světa z roku 1997.

Aerobik jako takový jí do života přišel nečekaně a doslova jí očaroval na první pohled. Olga je dříč a makala na sobě dennodenně. Úspěch a sláva pak přišly stejně nečekaně a společně s nimi kolotoč, který jí změnil život.

Po několika letech se však Olga rozhodla svou kariéru vrcholového sportovce ukončit a s příchodem druhé dcery Adélky se věnovat aerobiku z jiného úhlu. Začala úročit získané medaile i zkušenosti a vrhla se společně se svým manželem do podnikání. Stala se moderátorkou a vyzkoušela vše, co jí život přinášel…

Celý její životopis, ve kterém najdete mnohem více podrobností, si můžete přečíst přímo na webových stránkách Olgy Šípkové.

V posledních letech připravovala Olga Šípková pro Dvojku Českého rozhlasu rubriku Minuta pro vaše zdraví a v současné době moderuje ranní vysílání na Televizi Seznam - Ráno na gauči. V  roce 2016 se navíc zúčastnila taneční soutěže StarDance, kde jste ji mohli vidět po boku tanečníka Marka Dědíka.

A my měli jsme tu možnost zeptat se Olgy Šípkové na pár otázek…

Před více než dvaceti lety jste se stala mistryní světa v aerobiku, myslíte, že Vám právě tento úspěch změnil život nebo by se stal i tak aerobik a pohyb Vaší radostí a prací?

Všechno se to stalo obrovskou náhodou. Pracovala jsem v malém fitku, kde jsem uklízela, masírovala, obsluhovala a zkoušela i předcvičovat. V obědových pauzách, když bylo zavřeno, jsem si pro radost zkoušela sportovní aerobik. Zkusila jsem si zazávodit na mistrovství republiky, naprosto nečekaně vyhrála, a tak to všechno začalo. Každopádně pohyb byl vždy mým koníčkem a náplní mého života, takže mě světový titul v mé radosti z pohybu určitě neovlivnil. 

Co Vám pohyb v životě dal? A naopak, mohla byste říci, co Vám v životě  i vzal a co vše jste kvůli němu musela obětovat?

Pohyb je můj život a dal mi obrovské množství radosti. Na druhou stranu, když jsem naprosto nečekaně nastartovala kariéru vrcholového sportovce a známé osobnosti, vzal mi můj úspěch klid na rodinu, soukromí a přinesl i spoustu nečekaných strachů i obav, se kterými jsem se potýkala opravdu dlouho. 

Co si pro účastníky akce 15. let s Aerobik studiem Orel Dobříš připravíte?

Těším se, že si zacvičíme můj milovaný aerobik, posílíme tělo cvičením Deepwork, vhodným i pro muže, kteří jej mají také v oblibě. A celý svůj cvičební blok zakončím protažením s prvky jógy.

Tak neváhejte a v čas si kupte vstupenku na tuhle jedinečnou akci!

Veškeré informace najdete na webu Aerobik studia Orel Dobříš. Počet míst je omezen a vstupenky lze zakoupit pouze na recepci Orla.

Rozhodně tedy neváhejte, podle našich zpráv, volná místa rychle ubývají.

autor článku: redakce DA a Olga Šípková